Druhý celek tabulky, aktivní a útočný fotbal, navíc nové zvučné posily. Naproti tomu poslední tým krajského přeboru, který dokázal zatím jen jedinkrát vyhrát. Jasného favorita měl duel Blšan s Duchcovem a všechny papírové předpoklady se také naplnily. V prvním jarním domácím duelu odčinili Chmelaři úvodní zaváhání v Srbicích a porazili Duchcov vysoko 6:1.

Už od prvních minut bylo zcela jasné, že Blšany budou mít výrazně navrch. Vždyť již ve 2. minutě zahrozil Zeman, ale prováhal. O dvě minuty později pálil opět Zeman, tentokrát do golmana. V 6. minutě pak po kombinaci Gajecký – Vidlička – Zeman posledně jmenovaný znovu zakončoval nepřesně.

První gól už v sedmé minutě

V 7. minutě už se ale skore poprvé měnilo. Aktivní Zeman se tentokrát ujal role centrujícího hráče, nová zimní posila Mario Lička, nedávno ještě „brousící" ligové trávníky, pálil sice jen do golmana hostí, střelec Böhm ale pohotově dorazil – 1:0.

V 16. už to bylo 2:0 pro Blšany. Další nová tvář Vojtěch Gajecký, také hráč se zkušenostmi z nejvyšších soutěží, rychle pronikl do vápna Duchcova, poroučel se ale k zemi a sudí Růžička nařídil penaltu, dalo by se říci z kategorie přísnějších. Böhm se zhostil úkolu střelce opět na výbornou a proměnil.

I v dalších minutách první půle pokračoval drtivý nápor domácích fotbalistů. Ve 22. nastřelil Zeman břevno, ve 25. se skore opět měnilo. Blšanský tvůrce Vidlička zahrával roh, brankář Duchcova Mráz špatně vyboxoval, Boruta sice ještě pálil jen do tyče, Gajecký ale už balon uklidil mezi tyče – 3:0.

Hosté byli pod obrovským tlakem

Hosté, kteří dosud v krajském přeboru bodovali jen jednou jedinkrát, se vůbec poprvé na dostřel branky Chmelařů dostali až ve 33. minutě. Ze skrumáže sice nakonec vyšla střela směrem na branku domácích, ale nijak nebezpečná. To na druhé straně se střílelo mnohem více a hlavně přesněji. Ve 35. předvedl rychlý průnik po levé straně Gajecký, obstřelil golmana a domácí diváci se radovali už ze čtvrté branky.

Pohlednou akci pak ukázali Böhm a Míča, potěšili diváky patičkou, přesně zakončit se jim ale nepodařilo. Duchcov na druhé straně také ještě jednou zahrozil, ve 44. poslal Berko balon ale vedle. Po změně stran aktivita, hlavně z blšanské strany, dost opadla. Přesto to stačilo na pohodlné zvyšování náskoku domácích, kteří i nadále měli balon valnou většinu času na svých kopačkách, ale nebyli už tak důrazní a „hladoví", a tak se do příležitostí dostávali méně.

Böhm vstřelil tři branky

Ale hned tu první vážnější, v 62. minutě, Chmelaři proměnili. Hostující Šoufek chyboval na brankové čáře, myslel si, že uhlídá odkop, jenže blšanský hráč mu balon vypíchl a poslal na Böhma – 5:0.

V 69. minutě pak nečekaně udeřilo i na druhé straně. Z nenápadné akce, kdy se odvážně prodral až do vápna, se prosadil hostující Skrčený – 5:1.

Blšany se ale nenechaly rozhodit, měly pak až do závěrečného hvizdu míč velkou většinu času v držení, branku už ale ohrozily jen dvakrát. Z toho ještě jednou úspěšně, v 88. minutě Mario Lička rozehrál a Homola nadvakrát podtrhl účet utkání – 6:1.

Po výhře nad posledním Duchcovem mají Blšany v tabulce krajského přeboru třicet sedm bodů a patří jim dál druhá příčka. Na první ztrácejí pět bodů.

Blšany – Duchcov 6:1 (4:0)

Branky: 7., 16. z PK, 62. Böhm, 25. a 35. Gajecký, 88. Homola – 69. Skrčený
Rozhodčí Růžička, ŽK 1:4, 50 diváků
Sestava Blšan: Stehno – Vacek, Živnůstka, Boruta – Míča, Mario Lička, Vidlička (60. Hruška), Homola, Gajecký (76. Vácha) – Böhm, Zeman (45. Zdichynec)
Sestava Duchcova: Mráz – Šoufek, Meisner, Brejcha, Skrčený – Moravec (75. Pěknice), Kropáček, Skurský, Vebr – Berki, Berko