Fotbalové jaro se definitivně rozjelo. Fanoušci dosud mohli sledovat jen divizi a krajský přebor, nyní už ale vyběhli na trávník i fotbalisté z nižších soutěží. V I.A třídě viděli diváci hned na úvod okresní derby se šťastnějším koncem pro dobroměřické fandy, příznivci Loun, Domoušic a Podbořan byli zklamaní. Domoušice ztratily remízový zápas až v předposlední minutě.

Dobroměřice – Louny B 1:0 (0:0)

Branka: 71. Lazarik

Sto sedmdesát diváků sledovalo dramatické a vždy hodně očekávané regionální derby. Žádný tým nechtěl inkasovat jako první, nakonec rozhodla jediná branka.
Po bezbrankové první půli rozhodl až v 71. minutě o nejtěsnější výhře Dobroměřic František Lazarik. Dobroměřice zůstaly díky třem bodům na druhé příčce I.A třídy, pět bodů ztrácejí na první Kadaň. Jen o bod zaostávají třetí Ledvice. Louny B jsou páté se ziskem čtyřiadvaceti bodů.

Podbořany – Kadaň 1:5 (0:3)

Branky: 86. Volf – 9., 16. a 65. Slajchrt, 19. Paul, 69. Štádlík

Souboj první Kadaně a Podbořan ze spodní části tabulky měl jasného favorita. A očekávání se brzy potvrdila. Už v 9. minutě se poprvé trefil Slajchrt, v 16. pak stejný hráč zvýšil na 2:0. A když v 19. minutě přidal třetí branku Kadaně Marek Paul, bylo prakticky rozhodnuto. Ve druhém dějství vstřelil Slajchrt svou třetí branku v utkání, v 69. dal už pátý gól hostů Štádlík. Domácí jen korigovali, až v 86. minutě zaznamenal čestný úspěch Jiří Volf.

Podbořany jsou po čtrnácti odehraných zápasech jedenácté. Před i za nimi jsou ale minimální bodové rozdíly. Podbořany mají patnáct bodů, předposlední Obrnice jen o bod méně. A na druhou stranu jen o tři body více má osmé Březno.

Domoušice – Spořice 0:1 (0:0)

Branka: 89. Roža

Už už se zdálo, že se Domoušice a Spořice v opatrném duelu rozejdou po devadesáti minutách smírně. Jenže, hostující Jakub Roža rozhodl v předposlední minutě o zisku tří bodů pro hosty ze Spořic. Domoušice může ztráta hodně mrzet, jsou aktuálně dvanácté a na kontě mají pouze čtrnáct bodů. Stejně jako předposlední fotbalisté Obrnic.