Dva vysoké výsledky zaznamenaly týmy z okresu Louny na jarním startu fotbalové I.B třídy. Zatímco Kozly inkasovaly sedm branek v Libochovicích a smutnily, dařilo se Novému Sedlu. Jedenáct branek v síti rezervy LoKo Chomutov znamenalo výraznou výhru a tři body. Slavily také Vroutek, který porazil Kopisty, a Tuchořice, Kryry podlehly až v penaltovém rozstřelu.

I po startu jara zůstávají poslední Kozly. Kryry, i když ztratily bod v rozstřelu, jsou první v C skupině. Novému Sedlu patří třetí příčka, fotbalisté Tuchořic jsou po výhře šestí, osmý je Vroutek. Desátá příčka je Žatce B, který má ale o zápas méně.

Libochovice – Kozly 7:0 (1:0)

Branky: 21. a 59. Hudik, 53., 65. a 68. Řezníček, 84. Horký, 89. Srbecký

Padesát diváků v Libochovicích sledovalo souboj týmu z čela tabulky, proti posledním Kozlům. Fotbalisté hostů dosud dokázali nasbírat pouze sedm bodů a nic se na tom nezměnilo ani po duelu s Libochovicemi, které jich mají už devětadvacet. Kozly sice v prvním poločase odolávaly, inkasovaly jen jednou po šanci Hudika. Ve druhé půli ale už nestačili hosté atakům Libochovic a lovili míč ze své sítě ještě šestkrát.

Vroutek – Kopisty 6:2 (3:1)

Branky: 12. Sheshenov, 29. a 74. Zvoníček, 39., 71. a 84. Khel, – 2. Kocúr, 63. Lovíšek

Kopisty se sice rychle ujaly vedení, už ve druhé minutě se trefil Kocúr, domácí ale srovnali už ve 12. zásluhou Sheshenova. Do poločasu pak Vroutek přidal ještě dva úspěchy (Zvoníček a Khel) a do šaten se šlo za stavu 3:1.

Po změně stran domácí pokračovali v náporu, druhou branku si zapsal Zvoníček, další dvě přidal také Khel. Hosté už jen korigovali zásluhou Lovíška. Vroutek je po třinácti odehraných duelech na osmé pozici v I.B třídě. Má sedmnáct bodů, devátý Lom ztrácí čtyři. Sedmé Černovice mají bodů dvacet.

Černovice – Kryry 2:1 po PK (1:0)

Branky: 5. Pomajsl – 60. Svída

Po devadesáti minutách se soupeři rozešli smírně, za domácí se trefil Pomajsl, za Havrany vyrovnával v šedesáté Svída. V penaltovém rozstřelu pak Černovice vyhrály 3:2 a připsaly si ještě bod navíc.

Tuchořice – Ervěnice B 4:1 (2:0)

Branky: 24. Babák, 32. Plánička, 70. Orság, 86. Valenta – 52. Národa

Tuchořice se v zápase sousedů v tabulce ujaly vedení ve 24. minutě zásluhou Babáka. Ve 32. zvýšil na 2:0 Plánička. Po změně stran snižoval hostující Národa, ale to bylo, alespoň co se týká branek, ze strany Ervěnic vše. Mezi střelce se pak zapsali už jen domácí Orság v 70. minutě a Valenta v 86. minutě. Tuchořice mají po výhře nad Ervěnicemi B v tabulce jedenadvacet bodů, jsou na šesté pozici.

N. Sedlo – LoKo Chomutov B 11:1 (4:0)

Branky: 17., 23., 37., 49., 72. a 85. Loos, 42., 54. a 59. Štáb, 57. Hon, 81. Krupička – 84. Votruba

Střelecký koncert předvedl padesátce fandů v Novém Sedle bývalý prvoligový fotbalista Petr Loos. Konto rezervy LoKo Chomutov zatížil celkem šesti brankami v rozpětí od 17. do 85. minuty. Tři góly navíc přidal v domácím dresu Petr Štáb, po jednom pak Michal Hon a Jaroslav Krupička.

Jediný úspěch hostů zaznamenal v 84. minutě Votruba. Nové Sedlo nakonec Chomutov porazilo 11:1. V tabulce patří domácím fotbalistům třetí příčka s šestadvaceti body.