Problémy s kádrem, zdá se, přetrvávají v Blšanech. Chmelaři se nakonec odhlásili z poháru a jejich soupeř, fotbalisté Údlic, jdou dál.

Další nepříjemnost musí řešit fotbalisté Blšan. Zatímco jejich kolegové ze Žatce se radují z pohárové výhry 8:1 v Ervěnicích, Chmelaři se s pohárem loučí. A to bez boje.

Na poslední chvíli se totiž z poháru odhlásili. Původně se do poháru přihlásili, měli hrát s Údlicemi, ale nakonec nenastoupili. Blšany měly velké problémy už na konci minulého ročníku fotbalového krajského přeboru.

Problémy už v závěru minulé sezony

Chmelaři v minulé sezoně zažili dvě velmi rozdílné poloviny. Na podzim celek, který měl ve svých řadách několik bývalých ligových hráčů, předváděl velmi pohledný a útočný fotbal a útočil na nejvyšší příčky v krajském přeboru. Pak ale přišly velké neshody v kádru, v Blšanech na jaře skončili Lička, Rodinger a další a tým měl velké problémy soutěž vůbec dohrát. Ze známých tváří zůstali jen Josef Němec a Vlastimil Vidlička, ke dvěma duelům vůbec tým nenastoupil a další zápasy se nehrály celé nebo Blšany dostaly pořádný příděl a klesly tabulkou do spodních pater.

Nakonec jen s potížemi krajský přebor Blšany zachránily. Do nového ročníku se ale Chmelaři přihlásili. Zatím ale z jejich tábora nejsou známé žádné novinky například o posilách, a tak si budeme muset počkat až na první mistrovské zápasy. K přípravě totiž v Blšanech, už tradičně, přistupují „vlažně". Navíc se teď Blšanští odhlásili z poháru.

Doma se Srbicemi

První kolo dalšího ročníku krajského přeboru by měly zahájit Blšany, bývalá ligová víska, už v sobotu 13. srpna od 10.30 hodin. Chmelaři doma uvítají Srbice. Ve druhém kole pak zajíždějí do Bíliny, následovat bude domácí zápas s Krupkou a ve čtvrtém kole zase venkovní střetnutí s Neštěmicemi.

Chmelaře čekají na podzim také dvě derby s týmy z regionu. Nejprve se v devátém kole 8. října utkají se Slavojem, hrát budou doma. Poté, třicátého října, pojedou po roční pauze opět do Loun. Závěr podzimu odehrají Blšany v Horním Jiřetíně, kam zamíří v předposledním kole, a nakonec se utkají v patnáctém doma s Modlany. Poslední zápas první části mají Chmelaři v plánu v sobotu 19. listopadu.