Fotbaloví nadšenci už jsou netrpěliví, ale už se brzy dočkají. Mohou již odpočítávat poslední hodiny. Už o víkendu totiž zahajuje fotbalový krajský přebor. Týmy z regionu, Louny i Žatec, se ukáží domácím fanouškům.

Louny s Neštěmicemi

Louny se po návratu do krajského přeboru představí poprvé v neděli 14. srpna. Od 17 hodin budou hostit Neštěmice.

Fotbalisty Loun čeká po sestupu z divize náročná sezona. „Určitě chceme hrát v krajském přeboru nahoře. Na špičce. Víme ale také, že to bude těžké, v soutěži je řada velmi kvalitních týmů," řekl Pavel Domecký, předseda Fk Seko Louny. Tým opustilo šest hráčů, někteří noví ale přišli. Například střelec Lesniak, který už v dresu Loun působil, nebo Fiřt, kterého fanoušci znají ze Žatce nebo Souše. Více příležitostí by také měli dostávat odchovanci. Tým trenéra Schettla opět bude spoléhat na základní stavební kameny týmů – Pokorného, Trupa, Suchého, Soukupa, Bednáře a další.

Žatec přivítá Litoměřicko B

Žatec odstartuje do krajského přeboru už v sobotu 13. srpna. V 17 hodin na stadionu Slavoje začne sezona proti týmu Litoměřicka B. Na začátek také hodně těžký soupeř, vždyť A tým Litoměřicka je v ČFL.

„Chceme se v krajském přeboru pohybovat co nejvýše. Kluci chtějí hrát na špičce a útočit na postupové příčky," nastínil žatecký sekretář Pavel Maňák plány Žatce v nadcházející sezoně.

Kádr se podařilo Slavoji udržet pohromadě. Zůstaly všechny opory – Zimola, Bešík, Hassman, Zelinka, Klinec a další. Do branky přišel Švarc, který už v Žatci chytal divizi. Otazník zatím visí nad dalším působením nadějného Jakuba Zmrhala.

První kolo krajského přeboru:

Sobota 13. srpna:

Žatec – Litoměřicko B (17)

Neděle 14. srpna:

Louny – Neštěmice (17)