Už v 5. minutě o sobě dal „hlasitě" vědět domácí Vážný, orazítkoval břevno. O minutu později prokličkoval Schettl obranou Litvínova, který v minulém kole překvapivě obral o všechny body lídra z Hrobců, jeho pokus ale zlikvidoval hostující golman. A ve 12. střelu Suchého zablokoval obránce hostů.

Domácí ale v tlaku nepolevovali, naopak ho ještě stupňovali a vyplatilo se. Ve 13. z dálky napřáhl Němec a balon krásně zapadl do sítě Litvínova – 1:0.

Na branku Litvínova se valil útok za útokem

Už v 17. se valil na obranu Litvínova další z mnoha útoků Loun. Soukup zprava centroval, minul Kurka, hostující golman, ale i Vážný před prázdnou brankou. O dvě minuty později ale už byli domácí přesnější. Akce jako přes kopírák, opět Soukup centroval, Vážný ale tentokrát nezaváhal – 2:0.

Louny byly v utkání dominantní, dobře kombinovaly, byly aktivní. Naopak Litvínov se vůbec k ničemu nedostal, na dostřel lounské brance byl snad dvakrát. Jeho útok byl tentokrát úplně „bezzubý".

Ve 21. minutě nastřelil Suchý tyč. Už ve 28. to ale bylo 3:0, když se ocitl sám na vápně Kurka, hostující golman ho fauloval a pokutový kop proměnil Suchý.
Domácí nepolevovali a měli ještě v první půli další šance. Schettl pronikl obranou, s dalším pokusem Vážného si hostující Bohata poradil. O chvilku později pak Trup opět nastřelil břevno. Ve 38. hosté po Kurkově pokusu odhlavičkovávali z brankové čáry.

Tři branky za poločas

Ve 42. viděli diváci první střelu Litvínova směrem na lounskou branku. Kulhánek ale pálil vysoko nad. V poločase tak měli domácí tříbrankový náskok.

Také do druhé půle vstoupili domácí skvěle. Ve 48. Schettl centroval a Vážný ve skluzu zvyšoval už na 4:0. A dál Louny tlačily. V 54. Suchému nevyšla patička, v 56. po dalším velkém náporu Kurka balon za záda hostujícího brankáře neprotlačil.

Lesniak při premiéře hned skoroval

Návrat na trávníky po zranění se povedl také střídajícímu Michalu Lesniakovi, nejlepšímu lounskému střelci, který celou přípravu chyběl po operaci ramene. Při své jarní premiéře v 66. minutě zakombinoval s Kurkou, zblízka zakončil a připsal si už svůj sedmnáctý zápis v sezoně – 5:0.

Druhé „ohrožení" branky domácích přišlo až v 69. minutě. Standardka se ale hostům moc nepovedla.

To na druhé straně bylo hostům víc horko. V 78. Trup střelou těsně nad zemí prověřil Bohatu, v 85. golman Litvínova sebral další úspěch Kučerovi doslova z hlavy. Ale domácí fandové se přece jen ještě jednou radovali. V 88. kombinovaly Louny před svatyní hostů, Vondráček přiťukl na Trupa a ten uzavřel na 6:0.

Louny se tak na jaře radovaly podruhé ze dvou zápasů. V sezoně už po dvanácté, mají 35 bodů a dál útočí na první dva týmy krajského přeboru.

Louny - Litvínov 6:0 (3:0)

Branky: 19. a 48. Vážný, 13. Němec, 28. Suchý (PK), 66. Lesniak, 88. Trup
Rozhodčí Sedláček, ŽK 0:2, 160 diváků
Sestava Loun: Pokorný – Vokurka, Němec, Kučera, Krejčík (73. Trhlík) – Schettl (56. Lesniak), Soukup, Trup, Kurka (73. Havliš) – Suchý (80. Vondráček), Vážný (66. Hrnčíř)