V posledním testu před startem divize prověřili lounské fotbalisty hráči Olympie Březové, vítězové krajského přeboru Karlovarského kraje. Louny vyhrály 3:1.

Setkali se dva nováčci divize, když Březová postupovala jako vítěz, Louny pak z druhého místa. Že bude Březová silný soupeř dokazoval i nedávný výsledek v Žatci, kde Olympie vyhrála 3:2. Domácí navíc v poslední přípravě postrádali střelce Lesniaka s Vážným a zraněné Suchého se Zíchou.

Lounští začali zostra a už ve třetí minutě měli první větší šanci. Na centr Kurky z levé strany si naskočil Němec, ale jeho hlavička šla těsně nad. Další příležitost přišla v 17. po centru Němce, tentokrát z pravé strany. Zakončoval Soukup, ale ani on nemířil přesně. Hned v následující minutě se hrstka diváků dočkala branky. Schettl rozehrál rychle standardku na Trupa, ten poslal míč před branku a Bednářova teč nasměrovala balón do sítě.

Skore otevřel Bednář

Po půlhodině hry přišla další pohledná akce. Kurkův centr na zadní tyč se pokusil do sítě usměrnit Schettl, ale těsně minul pravou tyč. Za další tři minuty pohotově pálil Němec z hranice vápna, ale gólman Štrunc stačil vyškrábnout na roh. Ve 41. zatáhl Schettl míč k zadní čáře, zpětnou přihrávkou našel Kotlana, ten však mířil lehce nad. V samotném závěru první půle přenechali domácí iniciativu soupeři. Obrana přestala fungovat a minutu před přestávkou přišel trest. Hned dva hráči Březové se ocitli před Pokorným a Vaněček pohodlně vyrovnal.

Do druhé půle poslal trenér Schettl na hřiště Vokurku se Štouračem na posílení defenzivy, do brány Patrovského a do zálohy mladého Havliše.
První příležitost na změnu stavu měl v 59. domácí Němec, ale jeho tvrdou střelu tečoval jeden z obránců na roh. O tři minuty později utekl po pravém křídle Schettl, ale dostal se do těžkého úhlu. Zvolil střelu, ale ta šla vedle. Na hrací plochu se postupně vrátili Trup se Soukupem a byl to dobrý tah. V 68. však musel odvracet Patrovský na roh. Pak přišla velká chvíle Kurky. Ten se ale před vápnem unáhlil a pálil nad branku Kasla.

Vyrovnaný poločas

Čtvrt hodiny před koncem měli hosté hned dvě velké příležitosti, ale nedokázali se před brankou prosadit. Hráčům Březové pak evidentně docházely síly. V 77. se mezi obránci prokličkoval Soukup, položil si Kasla a poslal Louny do vedení. Deset minut před koncem zahodil další velkou šanci Kurka, ale vše si vynahradil dvě minuty před koncem. Trup zahrával přímý kop a Kurkovi stačilo jen nastavit správně nohu a poslat míč k levé tyči.

Trenér Schettl mohl být s výsledkem generálky spokojen, ne však s předvedenou hrou. Hlavně výpadky v obraně by zkušenější tým v divizi tvrdě trestal. První divizní kolo je na programu už 13. srpna, v něm Louny přivítají rivala ze Souše.

Louny v přípravě na divizi vyhrály v předkole celostátního poháru nad Motorletem Praha 4:1, pak ale podlehly druholigovému Sokolovu 0:7. Poté Lounští remizovali s Mostem 4:4, a pak vyrazili na Litoměřicko, kde odehráli kvalitně obsazený turnaj. Prohráli se Štětím 1:2 a Brozany 1:4, porazili Litoměřicko 3:1. Na závěr nyní ještě přehráli Březovou.

Jaroslav Tošner

Louny - Březová 3:1 (1:1)

Branky: 18. Bednář, 77. Soukup, 88. Kurka – 44. Vaněček.
Sestava Loun: Pokorný (46. Patrovský) – Němec (70. Soukup), Černý (Vokurka), Krejčík, Fiřt – Schettl, Trup (46. Havliš), Kotlan, Kurka – Soukup (Štourač), Bednář (60. Trup)