Lounští fotbalisté měli být v utkání favoritem. Na startu divize oslavili dvě výhry, jen jednou ztratili, naopak Úvaly měly na kontě nula bodů, ale i branek. Ale… V nepodařeném utkání Louny prohrávaly, když už jedenáct minut před koncem vyrovnaly, bod neudržely a odvezly si porážku 1:2.

„Duel se nám nepovedl. A když už jsme vyrovnali, měli jsme to udržet. Bohužel,“ hodnotí zápas předseda lounských fotbalistů Pavel Domecký.

Svěřenci trenéra Schettla přitom hráli s Úvaly vyrovnanou partii. Duel se ale moc nevyvedl z obou stran, nehrál se příliš pohledný fotbal, šťastnější nakonec byli domácí.

Vedení se Úvaly, které předtím ve třech kolech ani jednou neskorovaly a byly poslední v divizi, ujaly ve 27. minutě zásluhou Zvěřiny.

Bod neudrželi

Pak dlouho diváci, kterých dorazilo sto třicet, branku neviděli. Až v 79. vyrovnal lounský Černý. Fanoušci Loun v tu chvíli doufali v alespoň bod. Jenže… V 83. minutě lounská obrana špatně odhlavičkovala balon a domácí Dudla se z voleje trefil – 2:1.

Louny tak odjely z Úval bez bodu a připsaly si druhou porážku. Tu první předtím zaznamenali lounští fotbalisté také venku, když ve druhém kole podlehli Motorletu 0:5. Naopak doma jsou zatím Louny v divizi stoprocentní, porazily ambiciozní Souš 3:0 i silný FC Chomutov 2:1.

V tabulce Lounům patří po čtvrtém kole devátá příčka se šesti body. Tabulku vedou Neratovice a Kladno, zatím ani jednou nezaváhaly. Naopak poslední je bez bodu Nový Bor.

V příštím kole uvítají Louny doma Krásnou Lípu, ta je prozatím čtrnáctá a na kontě má jednu výhru a tři ztráty. Výkop je naplánován na neděli 10. září od 17 hodin.

Úvaly - Louny 2:1 (1:0)

Branky: 27. Zvěřina, 83. Dudla – 79. Černý
Rozhodčí Haleš, ŽK 3:4, 130 diváků
Sestava Loun: Pokorný – Vokurka (46. Kurka), Krejčík, Černý (87. Šťourač), Fiřt, R. Němec, Soukup, Trup, Schettl, Suchý, Lesniak