Teprve druhou prohru si ve dvanáctém kole krajského přeboru připsali do tabulky fotbalisté Štětí. O body je obral Žatec, trefili se Bešík a Petr Klinec.

„Povedený zápas,“ hodnotil po duelu Pavel Maňák, žatecký funkcionář.

Měl důvod k radosti. V tabulce druhé Štětí bylo favoritem, navíc hrálo doma. A Slavoji se v poslední době nedařilo podle představ. Ve Štětí se ale Žatec ukázal v dobrém světle.

V úvodu Štětí tlačilo Žatec, chtělo rychle rozhodnout. Po dvaceti minutách se ale hra začala pomalu vyrovnávat, hosté si dokonce vytvořili dvě šance, Petr Klinec ale tentokrát ještě úspěšný nebyl.

Povedený zápas, hodnotí na Slavoji

„Do druhé půle jsme vstoupili aktivněji,“ viděl Maňák. Hra už byla vyrovnaná. Odměna se dostavila v 56. minutě. Zelinka rozehrál z půlky až do vápna na hlavu Bešíka a ten poslal Žatec do vedení.

V dalších minutách Petr Klinec nastřelil tyč. Do sítě se pak trefil žatecký útočník v 75. minutě po signálu zahrávaném z rohu.

Domácí pak sice o dvě minuty později snížili zásluhou Svobody, k vyrovnání už se nedostali. „Štětí chtělo vyrovnat, tlačili nás, ale naše obrana to vydržela, odehrála to dobře. Výhra byla zasloužená,“ dodal žatecký funkcionář.

Slavoj je po dvanácti kolech na šesté pozici v krajském přeboru. Má na kontě šest výher a šest ztrát a osmnáct bodů. Pátá Brná má bodů dvacet. Naopak sedmý Vilémov a osmé Jílové mají o jediný bod méně. Další duel čeká na Žatec doma, přivítá Litoměřicko.


Štětí – Žatec 1:2 (0:0)

Branky: 78. Svoboda – 56. Bešík, 75. P. Klinec
Rozhodčí: Kolátor, ŽK 2:5, 100 diváků
Sestava Žatce: Švarc – Zimola, Wiesinger, Bešík, Hankocy – Smékal, Zelinka (90. Suchan), Hassman, Paul – T. Hynek (88. Zmrhal), P. Klinec (81. F. Klinec)