Žatec – V prvním poločase velká branková převaha Slavoje, ve druhé gólová přetahovaná, obojí v mrazu a mlze. Třináct branek, sedm zařídil vítězný tým Žatce, šest poražené Domoušice. Takový byl další testovací zápas fotbalistů Slavoje, v přípravě oslavili už čtvrtou výhru.

Skore duelu, na který díky velké zimě a mlze dorazilo jen několik skalních fanoušků, rychle otevřel v 8. minutě žatecký Hankocy. Už v 17. minutě se po kombinaci prosadil další domácí střelec Petr Klinec. A když ve 25. z dorážky slavil v dresu Slavoje Bešík, zdálo se, že přípravný duel s Domoušicemi bude mít jasný průběh.

To v prvním poločase i měl, ve druhém ale přišlo nečekané drama.

Vraťme se ale ještě zpět k prvnímu poločasu. Domoušice snížily ve 30. minutě zásluhou Bartka.

První půle patřila Slavoji

Ve 38. ale Zimola potvrdil dominanci domácích v první půli. Tomáš Hynek centroval zprava a Zimola z malého vápna trefil přesně. Na 5:1 po prvních pětačtyřiceti minutách dával chvíli před hvizdem zdálky opět Petr Klinec. Balon ze standardní situace nádherně zatočil do pravého horního růžku branky, a i když si domoušický golman sáhl, zabránit další žatecké oslavě nedokázal.

Po změně stran ale jakoby Domoušice oklepaly nervozitu a začaly se také prosazovat. A výrazně.

V 52. byl v rychlém brejku nepřesný domácí Hankocy, v 54. už se ale skore měnilo. Ale na druhé straně. Ze standardní situace byl úspěšný Junek – 5:2.

V 56. minutě pak hosté využili rychlý protiútok, trefil se Exner – 5:3.

Probuzení Domoušic

Další branku mohli dát probuzení domoušičtí fotbalisté, kteří ve druhé půli hráli se Slavojem zcela vyrovnanou partii, v 63. minutě. Domácí špatně rozehráli, ale obrana Žatce ještě stačila požár uhasit.

V dalším průběhu se hrálo hodně do otevřených obran. Domoušice neproměnily šanci, na straně druhé nebyl úspěšný Bešík. V 70. už se ale skore opět přepisovalo, na 5:4 snižoval domoušický Exner.

Přestřelka pak pokračovala až do úplného konce duelu. V žateckém dresu přidal svou třetí a čtvrtou trefu v utkání Petr Klinec.
Naopak za Domoušice se trefili Junek z pokutového kopu a třetí branku v duelu přidal Exner, který tak uzavřel skore utkání na 7:6. Z vítězství se nakonec přece jen radoval domácí Slavoj.

V páté přípravě se tak Žatec radoval ze čtvrté výhry. Slavoj v přípravě podlehl ambicioznímu Mostu 2:3. Poté vysoko přehrál Kryry 12:3 a následně také přehrál Březovou 3:1. Poté se vydali svěřenci trenéra Chlada do Německa na turnaj, který vyhráli. A ještě porazil Žatec Dobroměřice 5:4.

Slavoj čeká v přípravě ještě utkání 24. února od 11 hodin s Rakovníkem, generálka na krajský přebor se odehraje ve Slaném 3. března od 13 hodin. Do ostrých bojů pak Žatec, sedmý celek tabulky, zasáhne 10. března, zajíždí na půdu Perštejna. (hd)

Žatec - Domoušice 7:6 (5:1)

Branky: P. Klinec 4, Hankocy, Zimola, Bešík – Exner 3, Junek 2, Bartko