Fotbalový podzim startuje! Ostrý start do divize čeká na nováčka z Loun. Přijede Souš.

„Naším cílem bude jednoznačně záchrana. Základ týmu je stejný několik let, máme vyzrálejší mužstvo než minule, věříme, že se to povede,“ řekl Deníku lounský fotbalový předseda Pavel Domecký.

Cíl? Udržet divizi

Louny postoupily do divize z druhého místa krajského přeboru. Vrací se tam po roční pauze, když předtím tam strávily jednu sezonu a z posledního místa sestoupily. Nyní ale věří, že už jsou silnější a divize ve městě zůstane.

Kádr by měl v Lounech pro divizi zůstat hodně podobný tomu, který hrál krajský přebor. Kostra týmu se určitě měnit nebude. „Budeme hlavně spoléhat na naše současné kluky,“ pokračoval Domecký.

Přichází Jakub Černý

Jednu posilu ale v Lounech přece jen hlásí. Zkušený stoper Jakub Černý předtím působil v ČFL v týmu Litoměřicka, ještě předtím v Mostě.

Louny v přípravě na divizi vyhrály v předkole celostátního poháru nad Motorletem Praha 4:1, pak ale podlehly druholigovému Sokolovu 0:7. Poté Lounští remizovali s Mostem 4:4, a pak vyrazili na Litoměřicko, kde odehráli kvalitně obsazený turnaj. Prohráli se Štětím 1:2 a Brozany 1:4, porazili Litoměřicko 3:1. Na závěr ještě v generálce přehráli vítěze karlovarského krajského přeboru Březovou 3:1.

V prvním kole divize budou hrát Louny doma, přivítají nedalekého rivala ze Souše. V minulé sezoně pátý celek divize vyměnil trenéry, místo Pavla Koutenského je vede exligista Petr Johana. Výkop prvního divizního zápasu je v Lounech plánován na neděli 13. srpna v 17 hodin.