Fotbalisté Slavoje Žatec vyhlásili v minulých dnech výsledky ankety devátého ročníku o nejlepšího fotbalistu klubu za uplynulý rok. Nejprestižnější ocenění, nejlepší fotbalista v kategorii muži, získal útočník a kapitán Slavoje Petr Klinec. Dlouhodobě patří mezi nejlepší střelce krajského přeboru. Také díky jeho brankám se Slavoj pohybuje v horní polovině jeho tabulky.

Vyhlášení ankety proběhlo dvakrát v hale TJ Sever klub ocenil své nejmladší fotbalisty, v restauraci Medvěd došlo na další kategorie.

Výsledky ankety:

Ukání Neštěmic (v bílém) proti Žatcimuži
1. Petr Klinec
2. Jan Zimola
3. Jan Wiesinger

dorost
1. Gustav Suchan ml.
2. Jan Stránský
3. Dan Klocperk

trenér
1. Richard Zelinka
2. Karel Chlad
3. Martin Kulas

starší žáci
1. Radek Hoferica
2. Jakub Plánička
3. Kristián Morong

mladší žáci
1. Ondřej Kadlec
2. Tomáš Halámek
3. Petr Vaněček

starší přípravka
1. Jakub Stránský
2. Jan Chroust
3. Jan Šíma

mladší přípravka
1. Matěj Mařík
2. Martin Diviš
3. Martin Kulas

veterán
1. Milan Malý
2. Marek Voigt
3. Jiří Havelka

kolektivy
1. mladší žáci
2. starší žáci
3. mladší přípravka

Samotného mě překvapuje, kolik jsem dal gólů, říká Petr Klinec

Petr Klinec se raduje z výhry Slavoje Žatec na penalty na hřišti Litoměřicka B. Se 16 góly  je po podzimu druhým nejlepším střelcem krajského přeboru. Fotbalový útočník žateckého Slavoje Petr Klinec se stal nejlepším fotbalistou klubu v uplynulém roce. Na podzim dal 16 branek, v krajském přeboru je druhým nejlepším střelcem.

Jste spokojen?
Samotného mě to číslo celkem překvapuje. Před každou sezonou si dávám za cíl nastřílet 15 branek, takže mám vlastně splněno už v půlce. Doufám, že ještě pár gólů na jaře přidám.

Čím to je, že se vám tak střelecky dařilo?
Z mého pohledu se mi až tolik herně nedařilo, jako například v předchozích letech. Ani jsem toho příliš nenatrénoval pro různá zranění a byl tak rád, že jsem zvládal zápasy. O to větším překvapením pro mě ten počet branek je.

A čím to je?
Někdy je to kus štěstí. Samozřejmě k tomu patří dobří nahrávači, spokojenost v osobním životě či uvolněná atmosféra v kabině. Nejspíš od všeho trochu.

Na jaký fotbalový moment z letošního podzimu nejraději vzpomínáte?
Určitě na poslední podzimní zápas v Srbicích, kde se mi povedlo vstřelit tři hezké góly a čtvrtý přidal brácha, takže jsme vlastně vstřelili všechny branky a „rozhodli“ o důležité výhře. Zřejmě to byl i jeden z našich nejlepších týmových výkonů na podzim.

Petr Klinec• je mu 25 let
• bydlí v Žatci
• pracuje ve firmě AGC Flat Glass Czech v Kryrech
• s fotbalem začínal v šesti letech v Žatci
• hrál za mládež v Blšanech, v dorostu se vrátil do Žatce
• od 17 let prošel dospělými týmy Velké Černoci a Tuchořic, zahrál si také v Kadani a Rakovníku
• posledních několik let hraje v Žatci

Jaké máte fotbalové ambice? Co třeba nějaká vyšší soutěž…
Fotbalové ambice už moc nemám, tedy pokud se neozvou ze Sparty nebo Manchesteru United. Už by bylo i náročné skloubit dojíždění s prací. Vyšší soutěž jsem si zahrál v Žatci, a to konkrétně divizi. Kdo ví, třeba se nám ji jednou povede vykopat tady.

Co pro vás znamená ocenění v anketě Nejlepší hráč Slavoje?
Je to mé druhé ocenění v této anketě. Samozřejmě takové ocenění od fanoušků, spoluhráčů či žateckých mladších ročníků vždy potěší a zahřeje. A možná ho můžeme i považovat za můj největší úspěch kariéry, vzhledem k tomu, že jsem nikdy nevybojoval s žádným týmem postup do vyšší soutěže.

Jak často trénujete?
Na Slavoji během rozeběhnuté sezony většinou trénujeme dvakrát týdně a k tomu ještě chodím minimálně jednou týdně běhat.

Máte rád i jiné sporty?
Jsem hodně sportovně založený a začíná teď pro mě oblíbené období, kdy mohu vyrazit na lyže nebo si zahrát hokej s kamarády na rybníce, pokud tedy zamrzne.

Komu fandíte v české lize?
V české lize fandím Spartě, takže momentálně nemám bohužel moc důvodu k radosti. Podobně je to s reprezentací, ale věřím, že se obojí obrátí k lepšímu.

Máte nějaký fotbalový vzor?
Dnes už vyloženě fotbalové vzory nemám, ale dříve byl mým nejoblíbenějším hráčem David Villa. A nyní mě hlavně baví Zlatan Ibrahimovič. Celkově mým nejoblíbenějším klubem je Manchester United.