Své závěrečné vystoupení v zimním turnaji Apollo Cup, který pořádal FK Siad Souš na svém umělém trávníku, korunovali fotbalisté Slavoje Žatec devátým vítězstvím a jako jediný celek z obou skupin vyhráli bez ztráty bodu.

V posledním kole, kdy už měli prvenství jisté, hráli s beznadějně posledním celkem skupiny Elite, VČSA Ervěnice, který zdolali rozdílem třídy.

Ani tentokrát však nenastoupili internacionálové Horňák a Svoboda, navíc chyběli zranění Heinc a Jindra. Poprvé se v sestavě objevil brankář Ondra Baštýř, který se vrací z hostování v Postoloprtech.

Se zimním turnajem se Žatečtí loučili v mrazivém počasí. Desátý tým z Ervěnic nebyl příliš silným soupeřem, i když před týdnem nastřílel pět branek Kadani, rovněž účastníku krajského přeboru.

Od začátku utkání bylo jen otázkou času, kdy padne první branka utkání do ervěnické sítě. A byl to opět žatecký kanonýr Josef Baierl (druhý v žebříčku střelců KP), který vstřelil první dvě branky. A ještě do poločasu připojil Zlatohlávek dalekonosnou střelou z 25 metrů třetí úspěch Slavoje.

Po změně stran měli jeho hráči řadu možností na zvýšení náskoku, ale skore nenarůstalo. Nakonec to byl snaživý mladý Hankocy, který upravil konečný výsledek čtvrtým gólem, ale předtím nevyužil šancí snad půltucet.

Slavoj Žatec – Ervěnice 4:0 (3: 0)

Branky: Baierl 2, Zlatohlávek, Hankocy.

Sestava vítězů: Baštýř – Vávra, Zlatohlávek, Tománek, Krejčík – Zd. Macháček, Béreš, Tatár, Sachar – M. Paul, Baierl

Střídali: Hankocy - Dom. Podroužek, připraven brankář Zaťko. Trenér Pavel Koutenský

Pavel Maňák: Formu je třeba na jaře potvrdit
Suverenní vítězství fotbalistů Slavoje Žatec bez ztráty bodu v Apollo Cup potěšilo jeho příznivce. Zejména proto, že svěřenci trenéra Pavla Koutenského prošli celým turnajem bez zakolísání a stali se celkovým vítězem, když v devíti utkáních nenašli přemožitele.

„Připočteme - li k tomu vítězství v rámci soustředění nad divizním Chodovem, je výsledek zimní přípravy poněkud pozoruhodný. Deset utkání, deset vítězství,“ těší klubového sekretáře Pavla Maňáka. „Důležité ale je, že se v těchto utkáních vystřídala řada hráčů nejen z kádru, který absolvoval podzimní část, ale také několik testovaných noviců včetně několika našich starších dorostenců.“

Pouhý týden před zahájením krajského přeboru však vidí jedno mínus. „ Bohužel ani jedno utkání nemají na svém kontě zbývající dva členové kádru a na podzim základní sestavy, exsparťané Horňák se Svobodou. S napětím budeme tedy očekávat start do jarní části odvet, i když počasí příliš fotbalu nenahrává. Pokud se podmínky neumoudří, je otázkou, zdali jarní kolo začne podle plánu. Hráči Slavoje by chtěli odčinit porážku z Proboštova. Hrát se má v neděli 14. března od 14.30 hodin,“ zve k Ohři příznivce Pavel Maňák.