Na západní Čechy nebude rád vzpomínat Brazilec Thomas, fotbalovým jménem Japan, který tam nastoupil zatím dvakrát v životě, ale neodehrál za Blšany ani jedno utkání v ČFL, neboť byl opět vyloučen.

Kromě něj v Chebu nedohrál kvůli červené kartě ani Slovák Suchý a FK Chmel přesto s Unionem uhrál bod.

Chmelaři se netajili vírou v zisk nejméně bodu. Po vyrovnaném začátku se jejich taktika začala hroutit, neboť od 21. minuty hráli bez vyloučeného Suchého. „Ve sprintérském souboji s domácím Linhartem náš obránce uklouzl a domácí útočník přes něj padl,“ líčil kritický moment sekretář klubu Lubomír Trnka, v neděli navíc v roli vedoucího týmu. „Suchý dostal za sporný střet okamžitě červenou kartu a rozhodčí Bureš na nás nařídil pokutový kop.“

Zdeněk Zacharda však hosty podržel, když vystihl střelu zkušeného Mir. Šebesty, který hrál I. ligu celkem ve čtyřech klubech. Union si vypracoval náznaky tří šancí, ale využít nedokázal ani jednu. Na druhé straně dopadli podobně Veleba i výborně hrající Klasna. Čtvrt hodiny po zahájení druhé části měli Blšanští více ze hry, přestože pokračovali jen v deseti. A od 58. minuty už v devíti, neboť druhým vyloučeným hráčem Blšan byl Japan.

„Tentokrát to nebylo chybou rozhodčího jako v Plzni, po které ho disciplinárka ani nepotrestala. Faul na Linharta to byl,“ shodli se jak Trnka, tak sportovní ředitel Zdeněk Kovář. „Jenže pískl další penaltu, ačkoliv k faulu došlo dobré dva metry před pokutovým územím!“

Penaltu neproměnil ani Sviták

Exekutorem druhé penalty byl další exligista Martin Sviták, ale Zacharda vystihl i jeho pokus umístit míč ke druhé tyči a udržel čisté konto! Chmelaři se pak již soustředili na defenzivní činnost, aby nedali rozhodčímu příležitost písknout třetí puntík. Blšanští se nejen zdařile bránili v dvojnásobném oslabení bezzubým útokům Chebu, ale ještě měli možnost sami zápas rozhodnout.

V 87. minutě totiž vysunul Trup do křídla Dušana Tesaříka, který se dostal až před brankáře. Místo lehkého přehození ho chtěl podstřelit, ovšem trefil jen jeho koleno.

V rozháraném závěru už hosté natahovali čas a první jarní bod doslova vydřeli. „Vyloučení opět narušila náš herní systém, takže musíme být rádi za remízu, i když pro nás je to zoufale málo,“ uzavřel hodnocení Zdeněk Kovář. Uznání za nasazení a výkon zaslouží celé mužstvo. Vynikl brankář Zacharda, v obraně Řehák a v útoku Klasna.

Blšany hrají svůj čtvrtý jarní zápas a druhý doma v neděli 6. dubna dopoledne s týmem Marila Příbram B.

Union Cheb – Chmel Blšany 0:0

Rozhodčí Bureš, ŽK 3:1, ČK 0:2 (21. Suchý, 57. Japan), 210 diváků.

Blšany: Zacharda – Sigmund, Suchý, Japan, Řehák – Škultéty (73. Veverka), Trup (88. Mašek), Jendruščák, Tesařík – Veleba, Klasna. Trenér Luboš Zákostelský