Fotbalové Blšany v ČFL opět nebodovaly, nepomohl jim ani navrátilec Patrik Gedeon. Navíc si z Vlašimi odvezly téměř neskutečný debakl 1:10. Vlašim si vítězstvím upevnila místo ve středu tabulky, Blšany jsou se dvěma vstřelenými góly beznadějně poslední. „Byla to jedním slovem hrůza,“ zhodnotil utkání hodně zklamaný trenér blšanských fotbalistů Jan Štefko.

Blšany přitom bez čtyř hráčů základní sestavy nezačaly utkání špatně. Hned ve druhé minutě měl šanci Bednář, ale místo přihrávky na volného Rulfa volil pas na Wilfrida, který byl obsazen a příležitost nevyužil. První gól dostali blšanští fotbalisté v šesté minutě z penalty, kterou proměnil Zachariáš. Blšanští nesložili zbraně a několik minut poté vysunul dobře hrající Gedeon Rulfa do stoprocentní šance, ten však trefil pouze domácího brankáře Rondzika.

Selhání v obraně

Vlašimští hráči poté rozpoutali brankostroj. Do poločasu nastříleli Chmelařům ještě tři góly. „Selhali jsme v defenzivní činnosti. Hlavně naše práce ve vápně byla mizerná, hráči Vlašimi tam byli úplně osamocení. Například při čtvrté brance dostali šanci třikrát dorážet,“ viděl hlavní příčinu náskoku Vlašimi blšanský trenér.

Jediný gól Blšan (teprve druhý v sezoně) dal ve 32. minutě Wilfrid. Hosté se dobře natlačili na rozehrávajícího obránce Vlašimi, který zkazil malou domů. Wilfrid pak v souboji jeden na jednoho nedal brankáři domácích šanci. I po přestávce měly Blšany množství šancí. „Kromě obrany jsme selhali i v proměňování šancí. Napočítal jsem během utkání osm našich vyložených příležitostí,“ řekl Jan Štefko.

V 53. a 54. minutě inkasovaly Blšany rychle za sebou. „Poté už to byl z naší strany jen chaos. Soupeř se lehce dostával za obranu. Vlašimští byli v pokutovém území úplně osamocení,“ pokračoval trenér, který v závěru od svých svěřenců viděl hodně rezignovaný výkon. Blšany navíc pro další utkání přišly o staronového kapitána Gedeona. „Byl jedním z hráčů, kteří hráli dobře, závěr zápasu už ale dohrával se sebezapřením. Obnovilo se mu svalové zranění a do soboty asi nebude fit. Naši hráči hlavně musí na debakl rychle zapomenout a soustředit se na další duel,“ dodal Jan Štefko.

Vlašim – Blšany 10:1 (4:1)

Branka Blšan: 32. Wilfrid

Sestava: Zacharda – Geovani (62. Tlatla), Šourek (73. Vávra), Heinc, Krejčík (54. Dluzniewski) – Rulf, Trup, Gedeon, Řehák – Wilfrid, Bednář