K prvnímu letošnímu přípravnému utkání nastoupili v sobotu 1. března dopoledne fotbalisté Chmel Blšany. Přestože měli převahu po většinu zápasu, remizovali s týmem FC Chomutov 2:2.

Pod vedením nového trenéra Luboše Zákostelského nastoupil i zcela nový tým. Z hráčů, kteří tu hráli na podzim v ČFL, se na trávníku objevili jen brankář Zacharda, obránce Řehák a záložník Argentinec Rosendo. Po přestávce tuto bilanci vylepšili ještě střídající Trup a Mašek.

Ranní vichřice doprovázená hromy a blesky se určitě podepsala na nepatrné návštěvě, doprovodný nárazový vítr pak i na kvalitě hry. Tu však více ovlivnila nesehranost domácích fotbalistů čtyř národností, kteří se na hřišti sešli poprvé až v pátek před utkáním.

V některých herních případech se hráči navzájem nepochopili, ale v této fázi jim to nelze vyčítat. Charakteristickým znakem bylo, že z mnoha vypracovaných šancí nedokázali častěji své akce střelecky zakončit.

Před prázdnou bránou na míč nedosáhli

Už na první útok a pěkný centru nejzkušenějšho blšanského hráče 32letého Dušana Tesaříka (280 startů v I. lize) nedosáhli před prázdnou brankou na míč rovněž ostřílení borci Jendruščák ani Veleba. Jako by to charakterizovalo blšanskou seznamku do dalších minut. Přesto se ale bylo na co dívat, hra měla oboustranně tempo a spád.

Slibné byly i výkony většiny jednotlivců. Spolehlivý brankář Zacharada za góly nemohl, ve středu obrany zaujal Slovák Martin Suchý, vedle něj nenápadně a spolehlivě hrající Brazilec Japan (Cristiano Thomas), v záloze Jendruščák doplněný zprava Škultétym a zleva kapitánem Tesaříkem. V útoku se představil vedle zkušeného Pavla Veleby o 11 let mladší Veverka.

Ten byl také střelcem vyrovnávací branky na 1:1 dorážkou zblízka po akci Jendruščáka. Hosté totiž vedli brankou Eiselta nízkou střelou kolem zdi z přímého kopu.

V době, kdy měli Blšanští převahu, však dostali snadno druhý gól po chybě ve středu pole, když zakončoval Hranička. Pak ještě dvakrát kryl tutovku Zacharda, z toho jednu střelu vytáhl na břevno. Konečný výsledek se zrodil po pěkné akci, kdy Tesařík z levé strany vyvezl míč, dobře si na něj naběhl z obrany Řehák a poslala před branku. Veleba sice na něj nedosáhl, ale vracející se Strouhal ho v plném běhu poslal do vlastní sítě.

Blšany čeká další utkání ve středu v Litvínově a doma nastoupí opět v sobotu dopoledne s TJ Brozany.

Chmel Blšany – FC Chomutov 2:2 (0:1)

Branky: 60. Veverka, 80. vlastní (Strouhal) – 37. Eiselt, 75. Hranička. Rozhodčí Suchánek – Fraško, Hamáček, ŽK 2:2.

Blšany: Zacharda – Sikmund, Suchý, Japan, Řehák – Škultéty, Jendruščák, Rosendo, Tesařík – Veverka, Veleba. Střídali Trup a Mašek. Trenér Luboš Zákostelský