Týden před zahájením České fotbalové ligy nastoupili fotbalisté Chmel Blšany poprvé na svém hlavním hřišti k utkání, v němž jen remizovali s FK Brozany 0:0.

Přestože nepadla ani jediná branka, bylo se na co dívat. Obě mužstva praktikovala kombinační hru s dobrým pohybem, ale do vyložených šancí se nedostávala. V domácím týmu chyběli proti minulému domácímu utkání s Chomutovem dva hráči, zkušený Tesařík a Argentinec Rosendo, kteří mají drobnější zdravotní problémy.

Že momentálně není více hráčů k dispozici, je na dost pováženou. Překvapivě nehraje ani Klasna, ačkoliv to je poslední z hráčů Blšan, který ještě v jejich dresu okusil i první ligu. K zaregistrování dalších už jen amatérů zbývá do zahájení záchranářských prací poslední týden.

Technická vyspělost hráčů není ve hře však příliš znát pro pozdní zahájení přípravy. Nejvíce je to patrné v útočné fázi, kdy zpravidla nabíhá pouze Veleba na hrot, často na hranici ofsajdu. Největší vzruch ale vyvolal, když v souboji se exteplickým Diveckým v pokutovém území hostů upozorňoval rozhodčího, že stoper zahrál rukou.

Také nácvik standardních situací vyžaduje určitý čas, který se s úzkým kádrem zatím nejvíce podílí na nevýrazné ofenzivě Blšan. A bez vstřelených branek se nevyhrává.

V prvním poločase byl jasně nejlepší na trávníku domácí Škultéty, který si dobře rozuměl s Veverkou, ale po přestávce se trochu vytratil. Nejblíže ke skorování pak měl v závěru utkání obránce Řehák, jehož střelu do sítě zastavilo břevno.

Blšany zahájí ČFL za týden v Plzni s Viktorií B.

Blšany – Brozany 0:0

Rozhodčí Fraško (Suchánek, Kořán) karty nepoužil.

Blšany: Zacharda (46. Ivanka) – Sikmund, Suchý, Japan, Řehák – Veverka, Škultéty, Jendruščák, Trup – Mašek, Veleba. Trenér Luboš Zákostelský