Ani bod nezískala v prvních dvou jarních kolech ČFL mužstva Unionu Cheb 2001 a Chmel Blšany, k jejichž vzájemnému utkání dojde v neděli 30. března.

Společným znakem obou kdysi prvoligových klubů také je, že se potýkají s finančními problémy. Cheb vyhrál naposledy v 16. kole začátkem listopadu. Na jaře po porážce doma od 11. Vyšehradu 0:1 a 0:3 před týdnem na půdě 10. Kolína je nyní na 14. místě se 21 body, poslední hosté z Blšan jich mají jen 9, když prohráli v deseti nešťastně v Plzni na Viktorii B 0:2 a doma s vedoucí Spartou B 1:3.

Prezidentem Union je JUDr. Petr Němec, jenž byl před lety krátce i ředitelem v Blšanech. V kádru trenéra Zdeňka Procházky je také loňský blšanský hráč Michal Benko či bývalý Blšaňák Z. Macháček. Nejzkušenější je pak Miroslav Šebesta, který pamatuje I. ligu v Chebu i v dalších třech klubech.

Chebší v ČFL získali doma z 9 zápasů jen 11 bodů (tj. 17. místo) při skore 8:6. Chmelaři v silně obměněné sestavě proti podzimu po velice slibných výkonech jedou do Chebu ještě stále bez Argentince Rosenda, jemuž studené jaro nesvědčí a dodržuje léčebný režim, zatímco Brazilec Japan statečně bojuje. „Zdravotní problémy z nachlazení mají kapitán Tesařík a brankář Zacharda, ale do neděle by měli být v pořádku. Stejně tak už měli být v pohodě i Poláček a Béreš,“ informuje o mužstvu ředitel Zdeněk Kovář. „Samozřejmě chceme v Chebu hrát na vítězství, vždyť ani jinou šanci nemáme, chceme–li se zachránit.“

Nedělní výkon proti lídrovi tabulky Spartě B nabudil příznivce Blšan mírným optimismem. Ten se může naplnit jen za předpokladu, že fotbalisté FK Chmel ze svých šancí vstřelí konečně nějakou branku. Zatím to za ně udělal pouze exreprezentant Pavel Mareš vlastním gólem.