Deset branek padlo v sobotní generálce na zahájení krajského přeboru, když fotbalisté Slavoje Žatec vyhráli nad středočeským účastníkem 1.A třídy Lhota vysoko 7:3 po poločase 5:1.

Hosté, kteří před týdnem porazili Tuchořice 3:0, nasadili od začátku ostré tempo, jemuž nakonec sami podlehli. Přes úvodní půlhodinu však byli více než vyrovnaným soupeřem a měli častěji míč na svých kopačkách. Třikrát si připravili gólovou šanci, ale posilu Zaťka v žatecké brance nepřekonali.

Slavoj šel do vedení už v 9. minutě rychlým protiútokem, založeným další posilou dorostencem Baranem z Teplic. Kapitán Baierl však brankáře neprostřelil, ale v tandemu nabíhající Jarolím dorážkou otevřel skore. Lhota vyrovnala ve 21. po akci po pravé straně domácích, kdy utočník přehodil padajícího brankáře. Na závěr kvalitní první části pak přišly velké chvíle žatecké ofenzivy, ze které domácí nastříleli během 10 minut čtyři branky!

Na ideální centr Vávry ve 36. si naběhl Macháček, mezi beky si stáhl míč a okamžitě v běhu bodlem poslal vedle brankáře na 2:1. Za minutu Paul rychle rozehrál na nabíhajícího Vávru, který se zbavil beka a počkal, až si Jarolím naběhne před branku, aby pohotově zvýšil na 3:1.

Navrátilec z Chomutova Jiří Jarolím ukázal, že se během hostování přiučil další přednosti. Když viděl brankáře hostů před brankou, poslal mu s přehledem pozdrav ze 40 metrů, ale míč skončil na břevně. Vzápětí se ve 41. ukázal jako rozehrávač, vybídl k sólu M. Paula, z jehož přihrávky zakončil zblízka Baierl na 4:1. Za minutu pak sám přidal svůj třetí gól a pátý domácích, když ho ke skorování vybídl M. Paul.

Změny ve druhém poločase připěly k poklesu herní kvality. „Kluci pod vědomím náskoku už nebyli tak důslední a trochu polevili,“ cítil změnu trenér Martin Brynda. A tak se na další branku čekalo do 63., padla však do sítě střídajícího Aleše Paula, který chytil zbytečnou malou domů od Heince. Hosté rychle rozehráli nepřímý kop a lacino skorovali podobně jako před týdnem vyrovnal Děčín při nepozornosti žatecké obrany!

Slavoj brzy kontroval po akci Poborského zprava, jehož centr zakončil hlavou brankářův mladší bratr Marek Paul na 6:2. Zvýšit mohl v 70. Poborský, své dlouhé sólo ale nevyužil. Na sedmý zápis založil Heinc, z jehož výletu přihrál Vávra na Klímu – 7:2.

Poslední slovo měli hosté v 86. po akci z žatecké levé strany, zakončené dvěma střeleckými pokusy, které sice A. Paul vyrazil, ale na třetí dorážku nestačil.

Sedm vstřelených branek po nezištných finálních přihrávkách na závěr hezkých kombinací povzbudilo žatecké příznivce před zahájením KP. Přáli si, aby to Slavoj předvedl i v sobotu 14.3. na svém hřišti s Proboštovem.

Slavoj Žatec – Lhota 7:3 (5:1)

Branky domácích: 9., 37. a 42. J. Jarolím, 36. Macháček, 41. Baierl, 66. M. Paul, 84. Klíma. Rozhodčí Fraško.

Žatec: Zaťko (46. A. Paul)– M. Vávra, Vlk, Heinc, Zlatohlávek – Baran, Dykas, Macháček, M. Paul – Baierl (46. Klíma), J. Jarolím (46. Poborský).

Trenér M. Brynda, asistent J. Bešík