Je pátek večer, v Blšanech vládne nepříjemná zima, navíc ještě poprchává. Parta kolem Horsta Siegla se chystá na další zápas v krajském přeboru pod umělým osvětlením, tentokrát změří síly se Souší. Na fotbal má bohužel náladu jen málo fandů, ti kteří dorazili ale určitě nelitují. Vidí totiž útočnou smršť. Dvanáct branek, vítězství Chmelařů a ještě krásné představení kanonýra Siegla, který si vzpomněl na svá nejlepší střelecká léta.

Blšany začaly, jak je letos jejich zvykem, náporem. Už v 5. minutě se sám před brankářem Souše objevil Siegl, tentokrát ještě minul.

Ve 12. poprvé vystrčili růžky hosté, blšanský Klíma ale tváří v tvář Wagnerovi uspěl a hned z protiútoku se poprvé radovala zhruba padesátka blšanských fandů. Galbavý rychle zatáhl míč z pravé strany na hranici vápna, zacentroval a Siegl už se podruhé nemýlil – 1:0.

Další minuty první půle pak už patřili jen blšanským fotbalistům. Hned po čtyřech minutách se tleskalo znovu. A byla u toho opět velice aktivní dvojice Galbavý, Siegl. Prvně jmenovaný předvedl nejprve fotbalovou parádu, když se krásnou patičkou zbavil obránce Souše, zatáhl balon k brance a vrátil na úplně volného Horsta Siegla – 2:0.

Ve 28. minutě se prosadil i velmi aktivní a s chutí hrající Pavel Mráz, tento dvaačtyřicetiletý rychlík utekl všem a podél brankáře zvyšoval už na 3:0. Důležitou roli sehrál Mráz i o chvilku později, to když ve 31. minutě dostal přihrávku od Kučery, mohl střílet, ale za sebou našel ještě lépe postaveného Lancze, který už hodně nešťastnému soupeři přidal čtvrtý zásah.

A pro golmana hostí Lilka to nebylo ještě všechno. Jeho spoluhráči v obraně udělali ve vápně ve 40. minutě hrubou chybu, nedokázali odkopnout, míč se dostal k Sieglovi, který upravil poločasové skore na 5:0 pro Chmelaře. A to ještě ve 43. Lancz trefil břevno, Galbavého dalekonosnou střelu vyrazil Lilko, neprosadil se ani nadvakrát Kučera a z poslední skrumáže v prvním poločase vytěžili Chmelaři jen tyč.

To vstup do druhého dějství byl z úplně jiného soudku. Blšanští vyměnili brankáře Klímu za Protivínského, se změnou ale jakoby vyměnili i své nohy a na pár minut zcela přestali hrát. Hráči Souše toho využili a alespoň na chvilku se vrátili do zápasu. To když ve 48. snižoval Macháček a v 50. Broum. I v dalších minutách měla Souš navrch, Protivínský musel předvést několik dobrých zákroků a povzbudil tak spoluhráče opět k vyšší aktivitě.

V 55. minutě se ještě Siegl s Mrázem neprosadili, v 67. minutě ale už blšanští fotbalisté slavili šestý úspěch. Branky se dočkal nahrávač Galbavý, balon mu nezištně naservíroval Mráz.

V 74. to už bylo 7:2, Siegl předvedl, proč byl vždy excelentním kanonýrem. Na vápně si lehce odstavil obránce Souše a opět podél bezmocného Lilka dal už svůj čtvrtý gól v tomto zápase. Na 8:2 pak v 85. zvyšoval znovu Galbavý, po rychlé narážečce dvojice Siegl, Čížek.

Horst Siegl mohl vsítit i pátou branku, v 86. ale přestřelil prázdnou branku. V posledních dvou minutách pak opět Blšany povolily a dovolily soupeři snížit. V 90. se nejprve trefil Schoř, v první minutě nastavení se po rozehrání standardky, jež byla nařízena za malou domů, zapsal mezi střelce Scheithauer.

Blšany - Souš 8:4 (5:0)

Branky: 12., 16., 40, 74. Siegl, 67. a 85. Galbavý, 28. Mráz, 31. Lancz – 48. M. Macháček, 50. Broum, 90. Schoř, 91. Scheithauer

Rozhodčí: Mecl, 50 diváků, ŽK 2:2

Blšany: Klíma (46. Protivínský) – Gruber, Veniger, Ložek, Lancz (66. Slavík) – Galbavý, Čížek, Málek, Kučera (78. Kalanin)– Mráz, Siegl

Souš: Lilko – Hlaváček, Broum, Bartoš, Popelka (46. Walter) – Macháček, Wagner, Tomanec (62. Růžička) , Hanzlíček – Schoř, Scheithauer