Tři branky vstřelili svému soupeři fotbalisté Blšan v sobotním domácím utkání krajského přeboru a zaslouženě zvítězili. Dlouho se ovšem nemohli prosadit a první polovinu utkání se trápili. Až minutu před koncem prvního poločasu uklidnil domácí lavičku Lukáš Prückner gólem z penalty.

Hosté z Modré, kteří hájili čest svého klubu i stejnou barvou dresů, hráli obětavě, snažili se zodpovědně bránit a nepustit domácí do tlaku. Na své polovině hráli velmi zodpovědně, avšak směrem dopředu byli téměř neškodní a nevypracovali si prakticky ani jednu šanci. Blšanští měli s rozebíráním jejich obrany problémy, ale nakonec se přece jen dokázali prosadit.

V prvním poločase nedokázali domácí proměnit tři vyložené šance. Prückner a Bašek sami před bránou mířili mimo, Šollarovi jeho tutovku zmařil skvělým zákrokem hostující golman Kratochvíl. Jenže po výborných momentech své hry předvedl i jednu slabší chvilku: po chybě obrany a pěkném průniku Lukáše Prücknera mu nezbylo, než domácího útočníka poslat nepovoleným způsobem k zemi. Sudí to ocenil žlutou kartou a nařídil pokutový kop. Míč na značku si postavil sám faulovaný útočník a při exekuci v samém závěru prvního poločasu se nemýlil - 1:0.

Ve druhém poločase Blšanští získali ještě výraznější převahu a hostům postupně docházely síly. V 63. a 76. minutě po pěkných akcích a přihrávkách spoluhráčů zvyšoval vedení Blšan Horst Siegl mladší.

Po vedení 3:0 pozornost a nasazení domácích hráčů trochu polevily, a to umožnilo týmu z Modré dosáhnout čestného úspěchu. V 81. se z nenápadné akce po střele Cimpla míč dokutálel až do brány - 3:1. Utkání tímto výsledkem také skončilo.

Blšany jsou nyní v tabulce krajského přeboru čtvrté a Modrá osmá.

Chmel Blšany - Jiskra Modrá 3:1 (1:0)

Branky: 45. Prückner (pen.), 63. a 76. Siegl - 81. Cimpl
Rozhodčí Novotný, žluté karty 1:4, 50 diváků.

Blšany: Matějka - Lancz, Ferstel, Nový, Pilař, Müller, Siegl, Bašek (Vácha), Prückner, Zahálka, Šollar
Modrá: Kratochvíl - Struha, Frkal, Žák, Podolský, Kuna (Líbal), Havrda, Fichtner, Demčenko, Čapek, Cimpl