Nedělní utkání České fotbalové ligy, do které byl tým FK Chmel Blšany zařazen po 12 letech, přineslo velice zajímavý fotbal. Přetože jde o až třetí nejvyšší soutěž, a v domácím dresu hráli nezkušení mladíci, bylo se na co dívat. Hra měla spád, oba týmy se po získání míče okamžitě hnaly do útoku. V případě domácích až moc rychle. Bylo to na úkor přesnosti přihrávek a hlavně dříve, než se stačili poctivě se vracející útočníci přesunout. Proto se do vyložených šancí Klasna ani Podroužek nedostávali.

Přesto měli domácí dvě příležitosti, které by se měly využít. V 58. minutě poslal Trup do šance Bednáře pěknou přihrávkou mezi beky, ale blšanský záložník přestřelil Krbečkovu branku. A plzeňský brankář zabránil vyrovnání v 79. minutě, kdy se do brejku dostal střídající Rulf. Naběhl si na kolmou přihrávku, ale lekl se vybíhajícího Krbečka před pokutovým územím a bylo po nadějích.

Více možností skorovat měli přece jen hosté. Bylo to hlavně kvůli nesourodosti obranné linie, kde vedle sebe hrála tato čtveřice úplně poprvé. Středoví beci Heinc s Řehákem totiž dostali souhlas hrát za Blšany těsně před utkáním, přičemž Heinc přišel z B týmu Mostu a Řehák hrával na jaře v dorostu stejně jako levý obránce Vávra. Na pravém kraji obrany se postupně rozehrával Břečka, který hrál na jaře krajský přebor za B tým v Libočanech. Velký kus defenzivní práce odvedl před nimi hrající Hofmann i poctivě se vracející záložníci.

Patrně více je prověří v neděli na Strahově Sparta Praha B, která začala výhrou v Kolíně. Kdo neviděl první kolo, může se těšit na třetí, kdy se v Blšanech představí Union Cheb.

Blšanští s Plzní marně usilovali o vyrovnání

Nebezpečí v Blšanech znamenali obránci

Dokud ještě žijeme, je všechno OK !