Výkony a výsledky Blšan jsou na jaře jako na houpačce. Před týdnem prohráli jejich hráči ostudně 0:6 na hřišti Litoměřic, teď v sobotu uštědřili podobnou nadílku Litvínovu - 4:0.

Hosté přitom nebyli výrazně horším týmem a v poli hráli vcelku vyrovnanou partii, v úvodních dvaceti minutách měli dokonce mírnou převahu. Porazila je hlavně vlastní nedisciplinovanost - první gól dostali z penalty po zbytečném faulu v pokutovém území v době, kdy Blšany vůbec nebyly v tlaku. Na začátku druhého poločasu pak museli jít do oslabení, protože litvínovský Jiří Bujnovský si neodpustil nevhodné komentáře směrem k rozhodčímu a ten mu ukázal červenou kartu.

V úvodu byla hra vyrovnaná, oba celky se oťukávaly, bojovalo se hlavně uprostřed hřiště a šancí nebylo mnoho. První gól padl ve 23. minutě z pokutového kopu. Hostující kapitán Miroslav Svoboda srazil na okraji velkého vápna druhého kapitána - útočícího Macka. Penaltu vzal na sebe nejstarší hráč na hřišti, 41letý Zdeněk Houštecký, a nemýlil se - 1:0. Ve 30. přidal druhou branku Petr Nový střelou zleva, která s tečí litvínovského obránce zapadla za záda hostujícího brankáře Jiřího Valeše - 2:0.

Po přestávce hrály oba týmy v poli rovněž pár minut vyrovnanou hru s urputným bojem o každý míč. V 55. šli ovšem hosté do oslabení - po druhé žluté kartě, udělené za protesty, byl vyloučen Bujnovský. Potom už Blšany získaly převahu a dařily se jim pěkné kombinační akce. V 72. zvýšil na 3:0 po hezké kombinaci na pravém křídle a přihrávce před bránu domácí kapitán Michal Macek. V 84. pečetil výhru Chmelařů Horst Siegl junior hlavičkou po rohovém kopu a stanovil závěrečný účet 4:0.

V tabulce krajského přeboru zůstávají Blšany na druhém místě se ztrátou šesti bodů na vedoucí Štětí. Jeden odložený zápas mají Chmelaři ještě k dobru. Litvínov je desátý.

FK Chmel Blšany - FK Litvínov 4:0 (2:0)

Branky: Houštecký (p), Nový, Macek, Siegl.

Žluté karty 1:4, červené karty 0:1.
Rozhodčí Borovec. Diváků 30.

Blšany: Krabec - Farář, Matucha, Haviar, Nový (79. Vácha), Macek, Letko, Siegl, Zahálka, Lancz, Houštecký.

Litvínov: Valeš - Havlík, Bujnovský, Šafránek, Batelka, Stožický (75. Holub), Severa, Koudelka, Tichý, Renč (60. Režný), Svoboda.