Jediným světlým momentem utkání je první branka Chmelařů v tomto ročníku ČFL. Hodně mladý celek prohrál tentokrát s juniorkou Příbrami 1:5.

V brance nastoupil další dorostenec

Příležitost v brance dostal tentokrát Krejčí. „Je to další z dorostenců. Brejcha už toho měl v posledních dnech dost, dostal v posledních zápasech i dost gólů, tak jsme ho nechali odpočinout. Bohužel Krejčímu zápas moc nevyšel, například u první branky trošičku zaspal. Je ale hodně mladý a byla to jeho první velká zkušenost,“ řekl po utkání blšanský trenér Jan Štefko.

Příbram nedala Blšanům šanci. Čtyři branky padly po centrech do vápna. „Nehlídali jsme si rohy, ani centry k bráně. V hlavičkových soubojích ve vápně jsme byli hodně nedůrazní a nešli jsme do odražených balónů,“ viděl hlavní příčinu obdržených gólů J. Štefko. „Takovéto hlavičkové souboje u brány prostě musíme vyhrávat. Jsou to základní individuální chyby, které vyplývají z naší pasivity,“ pokračoval blšanský trenér.

Ve druhém poločase se hra Blšan malinko zlepšila. „Hru jsme trochu vyrovnali, ale opět přišly hrubé chyby, které soupeř trestal,“ litoval trenér. Blšanským fotbalistům se až ve čtvrtém kole ČFL podařilo vstřelit letošní první ligovou branku. O čestný úspěch se v devadesáté minutě postaral mladý Brazilec Geovani.

Teprve sedmnáctiletý fotbalista, který do Blšan přišel na hostování teprve nedávno a na něhož se díky jeho dorosteneckému věku nevztahují zablokované přestupy, si zpracoval centr, který dostal z levé strany, s míčem prošel až na malé vápno, zasekl a střelou na první tyč překvapil brankáře Příbrami.

Příští týden přijede do Blšan rezerva Slavie

Další zápas hrají Blšany doma proti rezervnímu týmu Slavie Praha. Zápas začne v neděli 2. září v 10.30 hodin. Pokud však do této doby blšanští funkcionáři neposílí kádr, budou mít pravděpodobně Chmelaři opět problémy. „Nutně musíme posílit. Potřebujeme zkušené hráče. Pokud neposílíme, budou mít kluci co dělat, abychom to zvládli,“ řekl Jan Štefko s tím, že vedení celku na některých příchodech pracuje, zatím však žádný zkušený fotbalista nemůže do týmu, který ještě před dvěma lety hrál nejvyšší soutěž, přijít. „Máme stále zablokované přestupy,“ připomněl blšanský trenér.

Příbram – Blšany 5:1

Gól Blšan: 90. Geovani

Sestava: Krejčí – Břečka (46. Poborský), Řehák, Heinc, Bednář – Geovani, Čonka (44. Kincl), Marcelo Dluzniewski (75. Mašek), Rulf – Klasna, Podroužek. Trenér Jan Štefko

close zoom_in

Blšany nedaly gól ani ve třetím kole

Blšanský Šourek se nechal vyloučit (II. kolo)

Blšanští s Plzní marně usilovali o vyrovnání (I. kolo)