Druhým letošním soupeřem na domácím hřišti v České fotbalové lize je pro mužstvo Chmel Blšany rovněž bývalý prvoligový klub Marila Příbram.

Hosty však bude v neděli 6. dubna u Blšanky reprezentovat jejich juniorka, která je v tabulce na 16. místě. Po 20 kolech má stejný počet 20 bodů, zatímco poslední Blšany jich zatím vybojovaly jenom polovinu.

Mužstvo Příbrami přijíždí po dvou porážkách 1:2, nyní v Kolíně a předtím doma s Vyšehradem. Venku se Marile B nedaří, neboť je nejhorší se ziskem pouhých 4 bodů (8 porážek venku) při skore 7:17. Branku hostů vstřelil v minulém kole Danillo De Oliveira, který je se třemi góly s Podrázským druhým nejlepším střelcem. Více branek dal o jednu jen Matěj Štadík.

Příbrami budou chybět dva hráči základní sestavy, obránce Velas a záložník Šlapák, neboť v Kolíně se vykartovali a mají na jedno, právě to nedělní, utkání stop. Dva hráče ze středu obrany ale bude postrádat i domácí trenér Luboš Zákostelský. V Chebu vyloučení Slovák Martin Suchý a Brazilec Thomas „Japan“ dostali nepodmíněný trest na jedno utkání.

Dorostenci to budou jistit

„V pořádku stále nejsou ještě Poláček a Béreš, nejasno je také nad stavem Rosenda, který by už mohl být na lavičce. Pro jistotu tam povoláme i dva dorostence,“ informuje sportovní ředitel Blšan Zdeněk Kovář. „To však nic nemění na našem odhodlání konečně vyhrát. Vždyť ve vzájemném vztahu jde o šest bodů. V dalším kole jedeme na předposlední Slavii B a pak hostíme České Budějovice B.“

Vidina přiblížit se soupeřům v boji o záchranu v ČFL, je pro poslední Blšany velmi lákavá. Optimismus dodává nasazení a výkon, s jakým hráli doma s vedoucí Spartou B, či museli v dvojnásobném oslabení v Chebu. Pokud to zopakují v dalších zápasech, nemuselo by zůstat jen u přání. Důležité však bude vstřelit také nějakou branku. Včetně podzimu se to podařilo jenom sedmkrát, z toho na jaře jen v jediném utkání s vedoucí Spartou B, a to se ještě trefil do vlastní branky Pavel Mareš, protože ho důsledně atakoval Pavel Veleba.

A to je zatím mizivé vyjádření šancí, které si už Blšanští vypracovali. Bez vstřelených gólů mohou jen myslet na důstojné rozloučení se soutěží. „ Jak na tom hráči jsou, uvidíme po sobotním tréninku. Jinak jsou odhodláni hrát tak, aby doma zůstaly první jarní body,“ uzavírá předzápasové úvahy Zdeněk Kovář.