Přestože v historické tabulce samostatné české Gambrinus ligy ještě stále figuruje FK Chmel Blšany na lichotivém 16. místě (240 utkání – 264 bodů), je jisté, že po třech po sobě jdoucích sestupech si dlouho (pokud vůbec ještě někdy) svoji bilanci už nevylepší.

Pád do nejnižší republikové soutěže ČMFS divize znamená přechod na amatérskou bázi. Po letech slávy nejmenšího prvoligového místa v Evropě a následných krizových letech se dnes řeší, kdo vůbec za Chmelaře nastoupí o body za necelé tři týdny.

Odpověď měla dát pondělní schůzka na prvním letním tréninku, která se uskutečnila 21. července. Šéftrenér střediskového centra mládeže Oleg Kolman a trenér dorostu, na něm přivítal prvních 10 hráčů. „Pět se jich omluvilo, tři se vůbec neozvali,“ konstatuje skutečnost sekretář FK Chmel Lubomír Trnka.

„Asi si neuvědomují, že ani amatér si nemůže dělat. co chce bez vědomí klubu! Někteří další hráči projevili zájem odejít do některých mužstev v širším okolí.“ Blšanští chtějí stavět na hráčích, kteří převážně prošli mládežnickou základnou FK Chmel včetně těch z nedávného dorostu, případně doplnit o hráče z okolí. „Na dalších možných příchodech se stále pracuje,“ doplnil informaci předseda představenstva Róbert Janek.

Dosavadní sportovní ředitel Zdeněk Kovář již z klubu odešel. Do současného stavu se nehrne ani žádný trenér. Po Michalu Bílkovi, Přemyslu Bičovském a Luboši Zákostelském, kteří vedli Blšany v posledních třech letech, proto převzal kormidlo Oleg Kolman, dosavadní trenér dorostu a šéf střediska mládeže.

Na včerejšek měli blšanští muži naplánovaný další trénink. Před zahájením divize, by měli sehrát i nějaká přípravná utkání. Příliš času ale nezbývá, vždyť již 10. srpna nastoupí k úvodnímu kolu Divize B, v němž hostí FK Chomutov a za týden v dalším derby hrají opět doma s Baníkem Most B. Hracími domácími dny jsou opět neděle dopoledne od 10.30 hodin.