Blšanům nevyšel už začátek zápasu. Už v první minutě měli hosté šanci, centr z pravé strany ovšem zneškodnil Zacharda. Ve 13. minutě však už gólu zabránit nedokázal. Sezimovo Ústí zahrávalo standardní situaci, hráči Blšan si ale všímali něčeho jiného a nedokázali pokrýt útočníky soupeře, čehož využil Rožboud – 0:1.

Trápení Blšan pokračovalo i v dalších minutách. Největším problémem pro Chmelaře bylo vyvézt balon z vlastní poloviny. V prvním poločase se jim to povedlo opravdu jen několikrát. Zvednout se Blšany dokázaly pouze mezi 25. a 34. minutou. Nejprve Rulf centroval, ale svůj nákop přetáhl, poté Břečka pálil z velké vzdálenosti nepřesně a trojici šancí uzavřel Gedeon, který hlavičkoval po krásném centru Rulfa do náruče hostujícího golmana Chylíka.

Druhá půle ještě horší

Druhá půle byla ze strany Blšan ještě horší než úvodní část. Bednář se sice hned v 50. minutě dostal blízko k hostujícímu golmanovi, ale situaci vyřešil hodně špatně, když místo toho, aby směřoval na bránu, počkal několik dlouhých sekund, až se všichni soupeři vrátí a poté míč zahodil. V 58. minutě se blýskl Zacharda. Skluzem zlikvidoval jasnou šanci střídajícího Vlčka.

Stejný hráč si ovšem vše bohatě vynahradil v 62. minutě. Blšanská obrana si opět nedokázala přebrat volné hráče a osamocený Tomáš Vlček trestal. Poslední úder připravili hosté na 84. minutu. Ve skrumáži před Zachardou se nejlépe zorientoval Kočí a skluzem dopravil volný míč do jeho sítě.

Blšany – Sezimovo Ústí 0:3 (0:1)

Sestava FK Chmel Blšany: Zacharda – Geovani (69. Vávra), Dluzniewski, Řehák, Heinc – Rulf, Čonka, Gedeon, Břečka (69. Mašek) – Klasna (46. Trup), Bednář. Trenér Jan Štefko

 

Slovo trenéra:

„Bylo to stejné jako v minulých utkáních. První gól jsme dostali po standardní situaci hlavou, kdy hostující hráč zakončoval úplně osamocen. V obranné fázi děláme při přebírání hráčů základní chyby. Pár šancí jsme sice v zápase měli, ale opět jsme špatně řešili jejich finální část. Po přestávce musel střídat Klasna, kterému se obnovilo zranění, snažili jsme se s výsledkem něco udělat, ale vlastní chyby nás o možnost upravit skore připravily. Místo hraní zvedneme ruku na znamení ofsajdu a soupeř pohodně zakončuje,“ rozčiloval se po zápase trenér.