K zisku prvního bodu mužstva Chmel Blšany v České fotbalové lize přispěl v neděli 2. září 20letý brankář Zdeněk Zacharda, jehož příchod do Blšan se realizoval v pátečním odpoledni poté, co ČMFS odblokoval Chmelařům přestupy. Druhou posilou, která odehrála celé utkání, byl 23letý Brazilec Loizeau Wilfrid, půjčený z Mostu, stejně jako jeho krajané Fraga Fretta a Dluzniewski, kteří už za Blšany hráli dvě utkání.

První bod je však dílem celého mladého mužstva, které obětavě bojovalo. Často to bylo na úkor přesnosti přihrávek, často z viny zbrklosti. Taktické chyby naštěstí pro Blšany Pražané nedokázali potrestat. První velkou šanci měl v 17. Tomáš Necid z ligového A týmu, ale blšanský brankář Zacharda proti jeho střele vyběhl včas.

Druhou šanci mu zmařil ve 40. minutě a naposledy gólman zazářil v 87. minutě, kdy vyrazil dělovku Dvořáka a ještě stihl pokrýt míč před dobíhajícím Klavíkem. Jinak Slavia B nijak neoslnila, přestože herní projev měla ucelenější než domácí. Chmalaři mohli jít do vedení už v úvodním náporu. Dvakrát pálil nebezpečné Dluzniewski, šanci měl Klasna a v 19. zívala branka na Rulfa, který ani pořádně nevystřelil. Ve 31. prokázal důraz 17letý Fraga Fretta, který se probil přes tři protihráče a půl hřiště, ale s jeho polovysokou střelou si Diviš poradil.

Za minutu na něj šel sám kapitán Čonka, ale ani on ho neprostřelil. A tak největší příležitost ke gólu měl v 76. Wilfrid, který po chybě obránců hostů poslal umístěnou, ale slabou střelou míč do opuštěné branky Slavie, ale Kopřiva ho stačil vykopnout. Další chybu domácím mohl ještě v 87. potrestat střídající Dvořák, ale Zacharda střelu vyrazil a kryl před dobíhajícím Klavíkem.

Blšany – Slavia B 0:0

 

Rozhodčí Pešek – Kučka, Aubrecht. ŽK Čonka, Řehák – Černý, Diviš, 360 diváků.

Blšany: Zacharda – Fraga Fretta, Bednář, Heinc, Řehák – Rulf (90.Vávra), Čonka, Dluzniewski (87. Kyncl), Wilfrid – Klasna (88. Tlatla), Podroužek

Slavia B: Diviš – Marek, Gabriel, Kopřiva, Švamberg – Černý (74. Pich), Kobler, Costa (46.Uhlíř) Kovařík – Necid (81.Dvořák), Klavík

Chmel Blšany opět prohrál, tentokrát v Příbrami (IV. kolo)

Blšany nedaly gól ani ve třetím kole

Blšanský Šourek se nechal vyloučit (II. kolo)

Blšanští s Plzní marně usilovali o vyrovnání (I. kolo)