Ani v utkání XXII. kola ČFL nedokázali fotbalisté Chmel Blšany uspět, i když hráli na půdě předposlední Slavie Praha B na stadionu Xaverova.

O výsledku se rozhodlo za úvodních 36 minut, když u všech tří branek domácích byl David Kalivoda.

Smutného hrdinu derby pražských „S“ a před týdnem neúspěšného exekutora penalty v Plzni poslal v neděli 13. dubna trenér Jarolím do B týmu Slavie. A Kalivoda přistihl blšanskou obranu v nedbalkách.

Už v 8. minutě připravil vyloženou gólovku pro Vukoviče, v 16. nahrál na druhý gól Klavíkovi a třetí přidal v 36. sám, když prošel kolem tří blšanských obránců a tvrdě zakončil. „Bylo to po chybách a nejistotě hráčů v naší defenzivní činnosti, “ smutně konstatoval vedoucí mužstva Arnošt Zerner. „Jako by se už někteří hráči smířili s tím, že je sestup nevyhnutelný.“

Kalivoda měl další příležitost zvýšit, ale jeho další sólo zlikvidoval výborný brankář Zacharda, který byl s Veverkou a aktivním Velebou nejlepším hráčem poražených.

Skórovali zatím jen dvakrát

Blšanští měli největší šanci na korigování výsledku při rohovém kopu Veverky, kdy míč skončil na břevně Kubáskovy branky a pak v 70. při pokutovém kopu, který Kubásek Jendruščákovi vystihl. Dokumentoval tak názorně mizernou střeleckou bilanci Blšan, které na jaře skórovaly teprve dvakrát. Dvě šance ze hry měl na Slavii Veverka, ale ani on brankáře nepřekonal.

Blšanům chyběl kapitán Dušan Tesařík, zraněný v minulém utkání, jehož naražené rameno si vyžádá asi 10denní klid. Pro zablokovaná záda opět nehrál Škultéty a nenastoupil ani stoper Suchý. Naopak poprvé na jaře si zahrál uzdravený Argentinec Rosendo, který v zápase vystřídal Klasnu. „Trenér věřil, že se jeho hráči budou chtít v Praze více ukázat, proto jsme z výkonu zklamaní, i když ve druhém poločase to už byla celkem vyrovnaná partie,“ uzavřel hodnocení A. Zerner. Rozhodčí Schrötter, ŽK 3:2, 120 diváků

Slavia Praha B – Chmel Blšany 3:0 (3:0)

Slavie B: Kubásek – Švamberg, Šourek, Kopřiva, Gebreselassie – Kalivoda, Kovařík (75. Bayer), Klavík, Kobler – Zahálka (83. Pich), Vukovič (19. Starý).

Blšany: Zacharda – Sigmund, Řehák, Thomas, Trup – Poláček, Klasna (46. Rosendo), Jendruščák, Veverka – Veleba Mašek (75. Kyncl)