Navzdory neutěšené situaci, kdy na nesestupové místo ztrácí devět bodů, chtějí Chmelaři třetí nejvyšší soutěž udržet. „Může se to zdát pro někoho utopií, ale v současné době dáváme dohromady nové mužstvo," prozradil sportovní ředitel Zdeněk Kovář.

„Podzimní, byť nezkušený kádr, jsme pro neadekvátní výsledky rozpustili a v současné době zatím hráči, kteří připadají v úvahu, trénují individuálně.“ V otázce trenéra se už Blšanští dohodli s angažováním Luboše Zákostelského, který naposledy trénoval v Jihlavě a předtím vedl tři roky druholigovou Čáslav. „Luboš je svědomitý, poznali jsme to už v době, kdy za Blšany hrával. Dohodli jsme se, že by tu pracoval zatím do léta a pak se rozhodneme, co dál. Výhodou je, že zná zdejší poměry,“ věří mu Kovář.

Blšany zatím nemají dostatečný počet hráčů, aby mohli hrát utkání. „Proto jsme odvolali zápas v Mostě, kde měly být naším soupeřem Brozany. O dalším se rozhodne postupně, jak se nám podaří dát dohromady kádr, který by se měl pokusit zachránit ČFL,“ dodal závěrem Zdeněk Kovář.