Huronský řev se ozýval z útrob stadionu v Blšanech krátce po nedělním poledni 30. září, kde fotbalisté slavili první vítězství v ČFL, když v X. kole zdolali Slavoj Vyšehrad 2:1. A vůbec poprvé si doma zakřičeli gól i jejich příznivci, neboť dosavadní branky vstřelili Blšanští na půdě soupeřů.

Po nervozním úvodu si domácí vytvořili mírnou převahu a potvrdili, že si s koncovkou netykají. Když už se dostali k brance, řešili špatně finální přihrávky, či nepřesně mířili. Po souboji v půli hřiště ve 41. vybojoval míč aktivní Břečka, a když chyboval stoper hostů, šli na brankáře dva domácí hráči. Zodpovědnost na sebe vzal Brazilec Marcelo Dluzniewski a přeloboval padající brankáře Víška na 1:0.

Ještě ve 45. zabránil Břečka u tyče gólu po střele Ježdíka. Druhý poločas hosté byli aktivnější. Domácí bojovnost utlumil po přestávce rozhodčí udělením čtyř žlutých karet v rozpětí pouhých 13 minut. Ze sevření vyšehradských jezdců se Chmelaři dostávali rychlými brejky. Po šanci Wilfrida v 68. obránce Geovani přesprintoval od vlastní šestnácky a zakončil dělovkou, kterou Víšek vytáhl na roh.

V 70. se vyznamenal brankář Zacharda, když včas vykryl prostor při gólovce Březiny. Za minutu zastavili hosté napřahujícího Klasnu faulem jen za cenu žlutého varování. V další akci Klasny vychytal brankář.

V 82. minutě Wilfrid zleva našel nabíhajícího Rulfa na pravém křídle, který napodobil Brazilce a podobně přeloboval brankáře na 2:0. V drtivém náporu hostů snížil volejem Bošanský po centru Horta, ale Blšanští první výhru ubránili.

Blšany – Vyšehrad 2:1 (1:0)

Banky: 41. Marcelo Dluzniewski, 82. Rulf – 89. Bošanský. Rozhodčí Schröter – Kovařík, Šecová. ŽK: Heinc, Čonka, Břečka, Wilfrid – Balšánek, Březina, 154 diváků.

Blšany: Zacharda – Geovani, Heinz, Řehák, Bednář – Rulf (62. Poborský), Čonka (90. Mašek), Břečka (77. Podroužek), Dluzniewski, Wilfrid – Klasna