„Abychom mohli pomýšlet na reálnou záchranu, nic jiného než nedělní vítězství nad Hlučínem nebereme,“ říká rezolutně sportovní ředitel Zdeněk Kovář. „Naše situace nám nedovolí ztrácet zejména doma body, hosté mají rovněž potíže se skórováním, neboť na jaře už třikrát prohráli.“
Mužstvo FC Hlučín hraje druhý rok v této soutěži, ale na jaře porážkami kleslo ze středu tabulky na 12. místo, kde má o 6 bodů více než Blšany. Z dosavadních 18 kolech hrálo na hřištích soupeřů v osmi utkáních, odkud přivezlo 7 bodů za jednu výhru a čtyři remízy. V Blšanech bude ze základní sestavy postrádat jen vykartovaného Žižku.
V městečku blízko Ostravy má fotbal tradici, neboť zdejší klub byl založen už v roce 1928. Po 70 letech nastal prudký vzestup, během nějž v roce 1998 z 1.B třídy zahájil postup až do dnešní II. ligy.
Domácí trenér Přemysl Bičovský sice nemá nikoho v trestu, ale zdravotní stav Šimla a patrně i Zachariáše jim asi nedovolí nastoupit. Lépe to už vypadá s útočníkem Smejkalem, jehož trápila záda. Ostatní hráči jsou k dipozici včetně Bogdanova a Loose, kteří si odpykali tresty za žluté karty.
„Jarní los nám rozhodně nabízel větší bodový zisk, než se mužstvu podařilo vybojovat. Přes dobrý výkon jsme prohráli vlastním gólem s Jakubčovicemi, jen remizovali doma s Vítkovicemi a před týdnem prohráli v Třinci, kde jsme nastřelili břevno a tyč,“ zamýšlí se sekretář Lubomír Trnka. „Přestože mužstvo nehraje špatně, nedává góly a to nás stojí lepší umístění.“
V prvním historickém utkání těchto soupeřů na podzim loňského roku se o vítězi nerozhodlo, neboť zápas skončil bez branek 0:0. Utkání XIX. kola Blšany – Hlučín se hraje tradičně v neděli dopoledne s výkopem v 10.30 hodin.