Čtvrtý celek tabulky nepřijel do Loun pouze bránit. Jako první vyslal spíše propagační střelu na branku hostující Hudec už ve 3. minutě. Pak se ale taktovky ujali domácí. V 9. našel Zícha nabíhajícího Zemana, který to zkusil ve skluzu ze 12 metrů, ale míč prolétl těsně kolem levé tyče.

Za další dvě minuty přišla velká šance Ostré. Herzán vyslal na branku střelu s falší směřující k pravé tyči, ale Pokorný skvělým zákrokem rotující balon zkrotil. Útočný fotbal pokračoval a na řadě byli domácí. Běžela 13. minuta, Trup odcentroval z pravé strany před branku, kam si naběhl Zeman, a nekompromisní střelou pod břevno otevřel skore. Hosté byli velice aktivní, ale pozorná obrana, do které se vrátili Suchý s Černým, pracovala tak, jak měla.

Ve 32. vysunul hostující Petlička Hudce, ale Pokorný vyběhl z branky včas aby mu zmenšil střelecký úhel a jeho pokus tak šel jen do boční sítě. Závěr poločasu patřil domácím. Ve 44. poslal Soukup perfektní centr na Zemana u zadní tyče, ale gólman Štěpánek byl u míče dříve a vytlačil ho na roh. Ten z levé strany zahrával Krejčík a Zeman tentokrát u vzdálenější tyče dal hlavou svou druhou branku, po které sudí Šlajs ukončil první poločas.

Trestný kop skore neměnil

I druhý poločas začali domácí dobře. V 51. zahrával Krejčík trestný kop ze 30 metrů. Míč se dostal až na malé vápno k překvapenému Černému, který jej zasáhl jen patou.

O tři minuty později nedosáhli na míč ani Zeman, ani Hrnčíř, kteří stáli vedle sebe ve vápně. V následující minutě našel Popovič Trupa, jehož střela těsně minula pravou tyč. Pak se ujali iniciativy hráči Ostré a sevřeli domácí v jejich vápně.

V 58. zahrával Bejbl trestný kop. Pálil jen do zdi, dostal se však k odraženému míči a jeho opakovaná střela přes zeď jen těsně minula levý růžek Pokorného branky. Za další dvě minuty vyslal na branku tvrdou střelu Bureš, ale Suchý ji stačil zblokovat na roh. Hosté nezužitkovali ani jeden ze série rohů a domácím se podařilo z tlaku vymanit. V 67. přenesl Hrnčíř krásně hru na nabíhajícího Zemana, ale než mohl lounský útočník zakončit, míč mu Bureš ukopl do autu. Za další čtyři minuty dal Trup na rozběhnutého Soukupa, ten ve sprinterském souboji přespurtoval Vilda. Na zakončení již neměl dost sil a jeho slabou střelu brankař zlikvidoval. Poslední brankovou příležitost v utkání měl hostující Petlička, jehož střelecký pokus vyrazil Pokorný na roh.

Lounům se aktivní hrou s dobře fungující obranou, za níž byl bezchybný Pokorný, podařilo zdolat silného soupeře a připsat si další tříbodový zisk, který by v příštím kole měly rozmnožit na hřišti Nového Boru. Ten je v tabulce se ziskem pouhého bodu poslední.

Louny - Ostrá 2:0 (2:0)

Branky: 13. a 45. Zeman
Rozhodčí: Šlajs - Cihlář, Špindlerová, ŽK 3:2, 233 diváků

Sestava Loun: Pokorný - Suchý, Černý, Krejčík, Fiřt - Soukup, Trup (88. Pergl), Popovič, Kotlan, Zícha (50. Hrnčíř) - Zeman (90. Vodráček)

Sestava Ostré: Štěpánek - Vild, Bejbl, Bureš, Poběrežský - Hudec (72. Mareš), Moudrý (67. Matysík), Vobořil, Petlička, Novotný (83. Habrun) - Herzán

Jaroslav Tošner