Zápas začali lépe hosté a už v 6. minutě zahrozili po rohovém kopu. Aktivita se z kopaček lounských hráčů pomalu vytrácela a najednou Boru narostla křídla. Ve 22. minutě zakončil těsně vedle J. Broschinský. Na druhé straně našel ve 28. minutě centr Černého nabíhajícího Zemana, který však zakončil těsně vedle levé tyče.

Ve 32. minutě po chybě Suchého v pokutovém území dostali domácí výhodu nepřímého kopu ve vápně Loun. Signál jim však nevyšel podle jejich představ a lounský brankař Pokorný byl u míče první.

Ve 36. minutě posoudil rozhodčí Bačo zákrok Fiřta ve vápně na pronikajícího Havla jako nedovolený a kopala se penalta. Míč si vzal Janů a byl úspěšný. Proměněný pokutový kop poslal domácí do vedení a nakonec se ukázalo, že to byl i gól vítězný.

Louny se snažily srovnat nepříznivý stav, ale nepřesnostmi se hráči sami o tuto možnost připravovali.

Po přestávce vsadili domácí vše na ubránění nejtěsnějšího vedení, což se jim podařilo. Gól z penalty byl nejen vítězný, ale znamenal pro domácí první divizní výhru v tomto soutěžním ročníku.

Doma přivítají Kladno

V dalším kole přivítají Louny na svém stadionu páté Kladno a určitě budou chtít před svými příznivci odčinit novoborskou ostudu.

„Za sobotní výkon bych hráče nakopal do p…… Degradovali tímto zápasem všechny jarní výkony. Nefungovala obrana, v záloze chyba za chybou, chyběl pohyb i bojovnost. Za celý zápas jsme se do zakončení dostali pouze třikrát. Špatná koncovka domácích nás ušetřila od většího ostudného výprasku,“ hodnotil výkon svých svěřenců trenér Pavel Schettl.

Louny jsou v tabulce dvanácté, bod za Meteorem a dva body za Chomutovem.

Nový Bor - Louny 1:0 (1:0)

Branky: 37. Janů PK
Rozhodčí: Bačo - Tryzna, Milner, ŽK 2:2 , 85 diváků

Sestava Nového Boru: Blumentritt - L. Broschinský, Devátý, J. Broschinský, Janů - Šimůnek (64. Kubeš), Luňák, Stromecký (84. Berounský), Hamada (46. Penteleichuk) - Černý, Havel

Sestava Loun: Pokorný - Suchý, Krejčík, Černý, Fiřt - Hrnčíř (74. Vondráček), Popovič, Trup, Kotlan (77. Vokurka), Soukup - Zeman

Jaroslav Tošner