Víc gólů sice nikdy nedal, přesto si všechny zásahy do černého pamatuje. "Možná jsme hodně gólů dal někdy v zápasech přípravky, ale v dorostu je to nejvíc," listuje v paměti lounský odchovanec, jenž začal s fotbalem v sedmi letech.

Jeho střelecký zápis měl ohlas. "Trenér mi říkal, že jsem gólů mohl dát víc. Kluci mi dobře nahrávali, je to zásluha celého týmu. Hrušovany navíc těžký soupeř nebyl, jsou na konci tabulky. Jestli budu muset něco za góly zaplatit? Jo, máme sazebník za hattricky a podobně. Ale jsem hlavně rád, že se vyhrálo," prohlásil.

Vládcem okresního přeboru jsou na Lounsku Černčice (v bílém). Momentka je ze zápasu s rezervou Dobroměřic.
Rarita v přeboru na Lounsku. Čtyřlístek klubů je dál bez prohry, Černčice v čele

V tabulce kanonýrů se dělí o první místo. Také Simon Fako ze Sokola Košťany skóroval v dosavadním průběhu sezony v patnáctkrát. "Konkrétní mety nemám, ale v minulé sezoně jsem dal 42 gólů, teď bych to rád překonal. Jestli sleduji pořadí kanonýrů? Když dám více gólů, tak se jednou za čas podívám. Na druhou stranu to není priorita, důležitější jsou týmové výkony a výsledky."

Když jsme u toho… Lounský dorost šlape jako švýcarské hodinky. Čtyři zápasy, čtyři výhry, doslova impozantní skóre 51:0. "Zatím jsme potkali soupeře ze spodku tabulky, první těžší zápas nás čeká v neděli od deseti na hřišti SK Ervěnice/Jirkov. Rádi bychom se pokusili o postup do divize."

Daří se týmu a jemu osobně, jak říká, pohodový podzim. Fandí pražské Slavii, jeho vzorem je reprezentační ofenzivní středopolař Antonín Barák, ale on sám zatím velké fotbalové sny nemá. "Jsem tady spokojen. Měl jsem nějaké nabídky, do Mostu nebo teplické akademie, ale přišly pozdě. Dal jsem přednost škole. Kdyby se Teplice ozvaly třeba v zimě, tak bych asi nabídku přijal, ale takhle už bylo pozdě," dodal zřejmě budoucí stavební architekt.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...