V malém okresním derby měli oba trenéři nelehkou situaci. Trenér Domoušic Šidlof postrádal zraněné klíčové hráče Poura a Slušného. Trenér Tatranu Kareš byl v ještě složitější situaci. Nemohl do branky postavit gólmana Bláhu, který dostal v minulém utkání s Vroutkem červenou. Do branky se tak postavil hodně nejistý a nervozní Aleš Jančík. Na střídačce pak měli hosté jediného hráče.

Domoušice začaly utkání ve velkém stylu. Už ve 4. minutě si Exner vychutnal bránícího Gregora i Jančíka v bráně a dal do opuštěné svatyně Tatranu první branku svého týmu. Po chybě hostujícího celku ve vápně nařídil rozhodčí Dušek v 16. minutě nepřímý kop zhruba ze značky pokutového kopu. Všichni hráči Podbořan se postavili na brankovou čáru, Bartko rozehrál na Exnera a ten parádní střelou s tečí od podbořanské zdi poslal míč pod břevno 2:0.

Závody offroadů v Bezděkově
FOTO: Extrémní terén u Žatce prověřil schopnosti řidičů i závodní speciály

Hosté se začali osmělovat a první střelecký pokus měl v 19. minutě Poborský, který jen těsně přestřelil. Za další dvě minuty zatáhl míč téměř k pravému rohovému praporku Exner, odcentroval do vápna na úplně volného Láchu, který nekompromisní střelou zvýšil na 3:0 pro Domoušice. O výsledku většina přítomných neměla pochyb, ale podbořanští umějí bojovat a nedávají svou kůži jen tak snadno, což předvedli nedávno v Dobroměřicích.

Ve 24. minutě hry vyrobil gólman domácích hrubku, když si zakřičel, že přetažený centr z levé strany má. Neměl ho. Míč si vzal Poborský a do odkryté brány dal první gól Tatranu. Branka hostující celek vrátila do zápasu. Lépe kombinovali, tlačili se před branku Šulce. Ve 31. minutě se po rychlé kombinaci prosadil hlavou Michael Janoušek a snížil na rozdíl branky. Vyrovnání měl na své kopačce ve 41. minutě Kováč, ale jeho střelu směřující do šibenice Šulc bravurně vytáhl na roh. V poslední minutě první půle měl ještě šanci hostující M. Jančík, ale jeho pokus z úhlu Šulc u tyče zneškodnil.

Branka do šatny

Brankař Domoušic okamžitě rozehrál, hra se přenesla před branku hostujícího celku. Centr do vápna našel nepokrytého Lišku, který měl dostatek času si míč zpracovat, zamířit a střelou pod břevno vyprovodil hosty brankou do šatny.

První poločas mnoho fotbalové krásy nepřinesl, ale bylo k vidění šest pěkných branek.

I druhý poločas začal šancí domácího celku. V 56. utekl po pravé straně Lokajíček, odcentroval na Exnera, ten ale v běhu mířil nad. Z protiútoku se dostal před branku domácích Sklenička, kterého poslal k zemi Podroužek. Ten dostal žlutou kartu a navíc se kopala penalta. Nařízený pokutový kop bezpečně proměnil M. Janoušek a bylo to zase jen o gól. Hrál se oboustranně bojovný fotbal a hra se přelévala z jedné strany na druhou. V 66. Šulc likvidoval střelu Skleničky, která postrádala razanci, a hned v následující minutě vysunul Dittrich Exnera, který přenechal balon Bartkovi, ale ten nedokázal přesně zakončit.

Tuning sraz Carwars na letišti v Panenském Týnci
OBRAZEM: Carwars: tuning, závody, skvělá auta a hlavně jedna velká párty

Běžela 71. minuta hry, když se před branku Domoušic dostal Poborský a krásnou ranou prostřelil Šulce a srovnal stav na 4:4. Tato branka domácí doslova ochromila a v 74. poslal Tatran do vedení Sklenička. Domácí se probrali z šoku a vrhli se do útoku. V 77. jen těsně přestřelil hodně aktivní Uhlík.

Za další dvě minuty dostali hosté výhodu trestného kopu z úctyhodné vzdálenosti. Míč si postavil M. Janoušek a vypálil na branku. Šulc sice míč chytil, ale neudržel a ten mu propadl za jeho záda. Čtyři minuty před koncem ještě chyboval při rozehrávce před vlastní brankou Junek. Míče se zmocnil Turek a orazítkoval břevno Šulcovy svatyně.

Hosté předvedli dokonalý obrat ve vývoji utkání a svou bojovností si zcela zaslouženě odvezli z Domoušic tři body, které je posadily na druhou příčku tabulky. Domoušice klesly na čtvrté místo o bod za Ledvice, které porazily Klášterec.

Domoušice - Podbořany 4:6 (4:2)

Branky: 4. a 16. Exner, 21. Lácha, 45. Liška 24. a 71. Poborský, 21., 58. a 79. M. Janoušek, 74. Sklenička
Rozhodčí: Dušek Krutina, Javorek, ŽK 3:2, 120 diváků

Sestava Domoušic: Šulc - Lácha, Junek, Podroužek, Lokajíček - Dittrich, Liška, Bartko, Urma - Uhlík, Exner

Sestava Podbořan: A. Jančík - Turek, Gregor, Vignát, Grzywacz - Turek, Kováč, M. Janoušek, Kerda (82. Klán) - Sklenička, Poborský

Jaroslav Tošner