Domácí chtěli potvrdit dobrou formu a případnou výhrou si s předstihem zajistit prvenství v soutěži. To se jim povedlo, vyhráli 2:1.

Do utkání vstoupily Dobroměřice náporem a už po sedmi minutách se radovaly spolu se 150 fanoušky z první branky. Standardku zahrával od střídaček Plachý, na jeho centr si vyskočil nejvýše Valta a hlavou překonal Kuklu v bráně Ledvic. Hosté se v prvním poločase prakticky k ničemu nedostali. To domácí měli další šance. Maliňákovu střelu Kukla vyrazil, střela Baňky ze 30 metrů orazítkovala břevno. V poslední minutě první půle hosté vydolovali rohový kop. Ten domácí sice odvrátili, ale vrácený centr před branku napálil Baňka do zad Reha od něho šel míč pod břevno. Bylo srovnáno.

Ilustrační foto.
Vedoucí mužstva a trenér Domoušic mají půlroční zákaz činnosti

Druhý poločas už přinesl vyrovnanější fotbal. Ledvice si vytvořily dvě větší šance, ale obě Bouček výborně vyřešil. Na druhé straně svou příležitost neproměnil Šebek. Rozhodnutí tak přišlo v 74. minutě. Plachý zahrával rohový kop, jeho centr Baňka přizvedl a střídající Pšigrocký, který byl na hřišti devět minut, poslal hlavou míč pod břevno. Závěr utkání si už domácí zkušeně pohlídali.

Dobroměřickým se splnil dlouholetý sen a po dvou druhých místech si už tři kola před koncem soutěže zajistili vítězství v B skupině I.A třídy. Na druhé Podbořany mají dostatečný náskok 9 bodů a nyní se budou moci v klidu soustředit na tři zbývající utkání. Ve Vroutku, doma s Domoušicemi a poslední na hřišti Ervěnic-Jirkova.

Fotbalová tabulkaZdroj: Deník

Utkání Domoušic (v modrém) proti Podbořanům
Deset branek bylo k vidění v Domoušicích při klání s Podbořany

Jaroslav Tošner