Trenérem a k tomu i hráčem zůstává Alois Šebek, který nejen dostal důvěru vedení klubu, ale sám se rozhodl ve své práci pokračovat. Do týmu si navíc přivedl syna Rostislava, který hrál krajský přebor ve Spartaku Perštejn. Dalším nováčkem je Jan Myšák, který se nevešel do sestavy Loun a navíc jeho otec trénuje B tým Dobroměřic. Do přípravy se zatím nezapojil Pavel Jenček, který přestoupil z Chlumčan, ale momentálně pracuje na žních. Poslední novou tváří je Jan Buček, který působil na Plzeňsku, ale přestěhoval se  do našeho regionu. Tým ještě v závěru uplynulé sezóny opustil po neshodách útočník Zdeněk Zmeškal, který se nyní upsal diviznímu Brandýsu nad Labem.

Mužstvo se poprvé sešlo 18. července a již o dva dny později nastoupilo k prvnímu přípravnému duelu. Soupeřem mu byl tým Slaného, který bude spolu s Louny působit v divizní skupině B. SK Slaný zvítězil 4:2, když se za hosty trefili Matyáš a Reh.

V uplynulém víkendu odehrály Dobroměřice turnaj v Ledvicích, kde je čekaly celky Krupky a Jílového z krajského přeboru.  Krupce podlehly 5:1, když čestný úspěch zaznamenal Lazarik. Utkání s Jílovým končilo po devadesáti minutách 4:4, a tak musely rozhodnout penalty a v nich bylo úspěšnější Jílové. Branky v utkání dávali za Dobroměřice Rus a Rosťa Šebek po dvou. 

Dalším známým soupeřem bude účastník přeboru Středočeského kraje Tuchlovice. Hrát se bude v sobotu 3. srpna od 10:15 v Srbech. Další přípravný zápas je naplánován na sobotu 10. srpna a soupeřen bude celek Křešic, který hraje A skupinu 1. B třídy. Do soutěže pak Dobroměřice vstoupí 17. července. Na domácím hřišti přivítají nováčka z Černovic.

„Sázíme na dobrou partu a to pro nás hodně znamená. Zůstal jak trenér, Lojza Šebek, tak všichni ostatní hráči, navíc jsme přivedli několik nových hráčů. Jestli budou posilami do A mužstva se ještě uvidí, podle toho, jak se ukáží v přípravě. Nadcházející sezona bude opět náročná. Nově vytvořená A třída je hodně kvalitní a ježdění možná víc, než v krajském přeboru. Čekají nás celky, které stabilně hrály o čelo v A třídách a navíc kluby, které před nedávným časem sestoupily z kraje. Věříme, že bychom s naším stylem hry mohli opět uspět a hrát o horní příčky,“ uvedl manažer klubu Pavel Verner.

Jaroslav Tošner