Fotbalisté Domoušic pokračují v I.A třídě ve velmi dobrých výsledcích, v sobotu na svém hřišti jasně porazili Postoloprty. Na Podlesí se hrál bojovný zápas, domácí se gólově prosadili až ve druhém poločase.

Domoušice měly po celé utkání převahu, vytvořily si řadu šancí, problém ale měly s jejich proměňováním. Nedaly dvě penalty. Hosté z Postoloprt doplatili na příliš úzký kádr, který v současné době mají. Navíc Baníka odvezla ze hřiště sanitka.

První šance domácích přišla už ve čtvrté minutě po chybě Fridricha, domácí ji ale nepotrestali. V 8. minutě dobře chytající brankář Junek zlikvidoval únik domoušického kanonýra Uhlíka, vzápětí ale přišel faul Fridricha a penalta. Tu Uhlík kopl vedle. Následovaly další šance domácích, nebezpečné byly hlavně rychlé útoky v podání Uhlíka, Exnera a Poura, který během zimní přestávky přišel do Domoušic právě z Postoloprt. Gólem ale neskončila žádná.

Domoušice porazily Postoloprty (v modrém).Zdroj: Deník / Petr KinštVe 25. minutě musel po souboji odstoupit Baník, přímo na hřiště pro něj v poločase pak přijela sanitka. S poraněnými žebry jej odvezla na rentgen do žatecké nemocnice. Ten potvrdil jedno zlomené žebro. Do hry se tak zapojil jediný náhradník hostů – 18letý Frydrych.

Ve 36. minutě Uhlík napálil míč před odkrytou bránu, Strouhal jej zastavil rukou. Viděl červenou kartu a Domoušice kopaly druhou penaltu. Brankář Junek ji ale Pourovi vyrazil.

Domoušice porazily Postoloprty (v modrém).Zdroj: Deník / Petr KinštTo co se domácím nepovedlo po celý první poločas, dát gól, přišlo hned na začátku druhé půle. Uhlík po rychlém útoku poslal míč před bránu Pourovi, v jeho cestě do sítě nepomohl ani obětavý zákrok Sachinidise.

Domoušice pak polevily, a tak se ke slovu dostaly také Postoloprty. První šance hostů přišla po hodince hry, když přes dva hráče prošel Papežík, jeho střela skončila ale vedle brány. Gólem zaváněl také centr Šeráka, ke smůle hostů na něj nikdo z jejich hráčů nedosáhl.

Jakákoliv naděje na bodový zisk ale pro Postoloprty zhasla v 69. minutě. Fleischman neodkopl před bránou míč do bezpečí, v tísni se o to pokusil Pechát, jeho rána ale skončila na obličeji Uhlíka, od kterého se míč odrazil před prázdnou bránu k Bartkovi. Pro něj nebyl žádný problém zvýšit na 2:0.

V 79. minutě po dvou minutách pobytu na hřišti uklidil balon po rohu střídající Krebs – 3:0. V 81. minutě přišla největší šance Postoloprt v zápase, když se k míči po dlouhém výkopu brankáře dostal Bránický, trefil ale jen vybíhajícího brankáře Rokose.

Gólovou tečku za utkáním udělal v 87. minutě Lukáš Pour, svou druhou trefu v zápase zaznamenal hlavou po rohu.

V posledním kole I.A třídy budou Domoušice v Perštejně bojovat o třetí místo v tabulce na dálku s Údlicemi, které hrají v Postoloprtech. Postoloprty jsou aktuálně 11. a v nejhorším případě by skončily na 12. místě. To je příčka, která by jim měla zaručit setrvání v I.A třídě i v následující sezoně.

Domoušice - Postoloprty 4:0 (0:0)

Branky: 46. a 87. Pour, 69. Bartko, 79. Krebs; Rozhodčí Spišák; ŽK 3:3; ČK: 0:1 (Strouhal); Diváci 100

Domoušice: Rokos – Slušný, Barton, Podroužek, Lácha (77. Krebs) – Bartko (82. Prokeš), Urma, Pour (88. Maté) – Uhlík, Exner

Postoloprty: Junek – Baník (25. Frydrych), Pechát, Fridrich, Šerák – Sachinidis, Poljić, Fleischman, Papežík, Bránický – Strouhal