Ervěnice-Jirkov - Dobroměřice 1:2 (1:0) 
Hosté jako vítěz soutěže nezačali nejlépe. Domácí od 14. minuty po brance kapitána Campra vedli a hostujícímu celku se nedařilo proniknout pozornou obranou. Lepší to nebylo ani po změně stran a už to vypadalo na loučení se soutěží s prohrou. Závěr utkání však zvládly Dobroměřice na výbornou. Trpělivou hrou se nakonec přeci jen prosadily a během pár minut otočily vývoj utkání. Nejdříve v 84. minutě vyrovnal Kočka a v minutě následující strhl vedení na stranu Dobroměřic Valta.

close Tým Dobroměřic, vítěz A třídy info Zdroj: archiv klubu zoom_in

Tým Dobroměřic, vítěz A třídy.  Foto: archiv klubu

Podbořany - Klášterec 3:1 (0:0)
Tatran dlouho nemohl najít recept na překonání obranného valu Klášterce. To se podařilo až po přestávce a hattrickem se předvedl skvěle hrající Poborský. První branku si připsal na své konto ve 47. minutě, druhou přidal v minutě 50. a třetí zápis pak učinil v 76. minutě. O čistý hattrick jej připravil v 72. minutě hostující Hradecký, který snižoval na 2:1.

Domoušice - Kryry 7:4 (3:2)
Domoušičtí vyznávají ofenzivní fotbal a také dávají hodně branek. Tentokrát jich padlo v domoušickém dolíčku hned 11. Skóre utkání otevřel v 6. Exner a tři minuty po něm přidal druhou branku Liška. V 15. sice snížil Svída, ale za další čtyři minuty přidal třetí branku domácích Podroužek. Na rozdíl branky snížil ve 33. opět Svída. Již dvě minuty po změně stran se prosadil domácí Exner, ale za deset minut to bylo zase jen o gól po zásahu Jambora. Exner završil v 64. minutě svůj hattrick a deset minut nato ho napodobil Svída. To však bylo ze strany Havranů vše a další branky padaly jen do jejich sítě. Nejdříve to byl Uhlík a tři minuty před koncem uzavíral domoušický Bartko.

Postoloprty - Spořice 4:7 (1:5)
Postoloprtští mohou být rádi, že soutěž končí. Problémy se sestavou měli i tentokrát, když na lavičce měli jediného dorostence. Chyběli Fleischman i Aleš Fridrich. Hosty poslal rychle do dvoubrankového vedení Kopečný. Ve 20. minutě snížil Bránický, ale další góly do přestávky dávali jen hosté, jmenovitě Holman, Zvárovec a Dvořák. Po přestávce hosté zvolnili tempo a šanci ukázat své střelecké schopnosti dostal domácí Longauer, který si na své konto připsal tři zásahy. Kopečný v dresu Spořic dal další dvě branky, a celkem tak dal čtyři góly.

Vroutek - L. Chomutov nehráno
Poslední tým soutěže, který již nedorazil k utkání do Dobroměřic, své počínání zopakoval i v kole závěrečném, kdy nepřijel do Vroutku. Ten tak snadno přišel ke třem bodům. 

Nejlepším střelcem 1. A třídy se stal Pavel Exner oblékající dres Domoušic. Ten 25 zápasech nastřílel do sítí soupeřů 24 branek. Na předním místech tabulky střelců jsou další kanonýři z našeho okresu. Třetí je Ondřej Svída z Vrouku, který má na svém kontě 19 branek. Hned za ním je Zdeněk Poborský hrající za Podbořany, který dal o branku méně. Ještě o góĺ méně dali Jiří Uhlík z Domoušic a Jakub Pelikán z Vroutku. Nejlepším střelcem vítězných Dobroměřic byl Tomáš Kyncl, který si na své konto připsal 13 branek, kterých však dosáhl v pouhých 11 zápasech, protože jeho hlavní náplní je kariéra fotbalového rozhodčího.

close Fotbalová tabulka info Zdroj: Deník zoom_in

Jaroslav Tošner