Nový ročník Fortuna ligy otevírá příležitost všem čtenářům Deníku, neboť všichni začínají na stejné startovní čáře.

Jak se do soutěže zapojit ČTĚTE ZDE


Pro osvěžení paměti opět připomeneme účastníkům, jak na tom byly fotbalové týmy v posledních jarních kolech, případně co je u nich nového.

1) Domoušice, které skončily na 7. místě, mají nového trenéra, brankáře Martina Lugera, a hlavně několik posil, blšanské Rámeše a Balouna, z Loun Müllera, z Postoloprt Lokajíčka, atd. O své přípravě toho ale moc Sokolové neprozradili. Soupeřem je Oldřichov, který skončil čtvrtý a z půdy soupeřů přivezl 19 bodů.

2) Žatec B má kádr na lepší než loňské 7. místo, přestože několik mladíků odešlo na hostování. Otázkou je, jaké možnosti zbudou trenéru Plečindovi, neboť někteří hráči mají zdravotní problémy. Tým SKP Kadaň skončil osmý a měl jen o bod méně. Protože nemá vlastní hřiště, hra na půdě soupeřů mu nedělá potíže.

3) Vyrovnaní soupeři jsou také na dalším řádku. Louny B byly šesté, pátí hosté z Údlic měli jen o bod více. Lounská rezerva o sobě nedává v připravě vědět. Pro její kádr je ale předpoklad, že doma naplno zaboduje.

4) Černčice po výborné sezoně skončily na 4. místě, měly kvalitní soupeře v přípravě, což by chtěly stvrdit doma v úvodním kole. Pozor ale na soupeře, kterým je S. Tuchořice. Loni hrál o záchranu, a tak letos mužstvo výrazně omladil (Holan, Dérer, Schmiedt, …). Pikantní zápas bude pro M. Knotka, který posílil Tuchořice právě z domácího tábora.

5) Lenešice, které dohrály na 10. místě, se zdají být oslabené. Do Cítolib se vrátil nejlepší střelec P. Zomer, zraněn je Budina. Jsme zvědavi na vstup nováčka, okresního přeborníka FK Blažim, který se připravoval celé léto v Meziboří.

6) O dvě třídy níže hrály Dubany, které postoupily do OP, kam naopak sestoupil z kraje Tatran Podbořany. Hosté s novým vedením (trenér Pospíšil) ještě jednali s několika hráči, kteří byli na hostování. Naopak zájem odejít do Kryr měl nejlepší střelec Volf, o němž se ještě jedná.

7) Postoloprty B, které se zachránily v OP zázrakem kontumací zápasů Výškova, pokud měly přípravu, tak hodně dobře utajenou. Po sestupu áčka z 1.B tam nevládne nejlepší nálada, což by mohlo využít Blatno, které loni hrálo o postup.

8) Pátek po ročním účinkování v přeboru je navzdory nešťastnému sestupu favoritem v utkání s Chožovem.

9) Vyrovnaní soupeři se utkají na předposledním řádku. Lišanům se doma daří, Zeměchy by rády přivezly bod.

10) Nejnavštěvovanější Hlubany měly během přestávky starosti s udržením kádru, neboť u nich dosud hostovalo několik hráčů Tatranu, který u některých projevil zájem o návrat. Hosté z Kněžic se pilně celé léto připravovali a chtěli by hrát letos lepší fotbal.