Účastníci Fortuna ligy čtenářů Deníku jsou právě v polovině a stále je dostatek času na vylepšení pořadí i zisku výhry v jednotlivých kolech. Podívejme se, co nás čeká v tomto 7. kole.

1) O záchranu hrající Blšany nastoupí v pátek už hodinu po uzávěrce anketních lístků kola doma proti druhému celku tabulky SK Jirny. Hosté, kteří doma ještě neztratili ani bod, venku prohráli 4x a 2x remizovali. Nyní vyhráli doma nad posledním N. Borem 2:0, zatímco blšanští internacionálové cítili křivdu v Rakovníku, kde o gól prohráli. Dvakrát tam skoroval Horst Siegl a rád by to zopakoval před nadšenými fandy na domácí trávě.

2) Postoloprty jsou na 7. místě a hostí vedoucí Horní Jiřetín, což moc zajímá i 2. Louny a 3. Dobroměřice. V trestu je ale ještě postoloprtský kapitán D. Fridrich a otazník visí nad kotníkem Fleischmana.

3) Jediné derby v kraji máme v Libočanech, kde domácí Žatec B, který je pátý, přivítá 7. Lenešice, které mají o 4 body méně. Hostům se sice poslední dobou daří, ale z Libočan se body běžně nevozí.

4) Velmi důležité utkání čeká 11. FK Louny B, hostící poslední Málkov. I když domácí prohráli ve Strupčicích 0:3, v předchozích zápasech prokazovali herní zlepšení a měli by to také potvrdit.

5) Mnohem těžší úkol vyvstal před 11. SK Černčice, neboť hostí právě nového lídra skupiny Strupčice. Na bod mohou domácí myslet jen v případě zodpovědného výkonu celého mužstva.

6) Cítoliby, které označil v sobotu sedčický trenér Plečinda nejlépe hrajícím týmem u nich, klesly prohrou na 4. místo. Navíc musejí čekat, jaký trest dostane před utkáním s 8. Vrbnem jejich vyloučený Mir. Bláha. Hosté na jaře nehrají špatně.

7) Mezi šestým Výškovem a 3. Blatnem je před jejich vzájemným zápasem rozdíl pouhých tří bodů, což budou chtít domácí smazat. Oběma celkům se nyní daří, hosté mají po kryrských Havranech nejlepší ofenzivu v soutěži.

8) Sousedé ze spodních pater tabulky si to rozdají v Líšťanech, které jsou desáté a mají o 3 body méně než 9. Černochov, který překvapivě zdolal Libčeves. To je určitě nabudí, zatímco domácí si musejí rychle vyříkat, proč hráli v Zeměchách jen v osmi lidech…

9) Staňkovice s někdejším trenérem AFK Žatec Rámešem pomýšlejí na postup. Jsou na 2. místě s dvěma body ztráty na lídra, ale mají utkání k dobru. Nedovolí si proto ztrácet body, ovšem proti mladším hostům z FK Postoloprty B to nebude snadné. Ti jsou zatím na 3. místě a berou sebou fluktuanty z áčka.

10) Hitem kola, kde se také čeká největší návštěva, je derby na půdě ještě vedoucích Hluban, kde nastoupí druhé Buškovice. Ty mají o 2 body a 1 utkání méně než domácí, proto je to patrně zápas o postup! Sázkařům možná zamotala hlavu vůbec první porážka Hluban v soutěži. Tým posílený hráči z Podbořan má však zkušenosti i dobrou produktivitu, hosté elitní střelce a příchodem Schejbala i jistotu v brance.

Výsledky tipovací soutěže Fortuna liga najdete každou středu v tištěném vydání Žateckého a lounského deníku.