Polovina utkání v VIII. kole Fortuna ligy je z krajských a polovina z okresních fotbalových soutěží. Tento víkend máme jediné okresní derby, které je hned na druhém řádku.

1) Po zisku bodů v Souši je Žatec A na 7. místě a hostí vedoucí Vilémov, který je už jednou nohou v divizi. Za určitých podmínek by mohli hosté u Ohře už slavit postup, ale dobře hrající domácí budou jistě proti. Jsou kompletní, čeká se jen na trest vyloučeného hlavičkáře Jindry, ale měl by vyjít s podmínkou.

2) Derby na půdě FK Louny svede už v sobotu druhý celek se 12. Domoušicemi. Domácí mají na lídra ztrátu jen dvou bodů a jsou kompletní. Hosté s několika lounskými odchovanci či hostovači v týmu s novým trenérským triumvirátem Schramm, Kutner, Kosinský hrají o záchranu a jistě nevzdají boj předem, přestože domácí jsou favoritem.

3) Předposlední Tuchořice usilují o udržení, kde jinde by měly bodovat, když ne doma? Zkusí to v sobotu s 9. Kopisty.

4) Čtvrté Dobroměřice přivítají 5. Ledvice, na něž mají náskok jen dvou bodů. Hosté ale nebývají venku tak nebezpeční jako doma.

5) Podbořany od jara s novým trenérem Lesniakem si pojistily třetí místo a měly by si ho udržet, když hostí průměrné Černovice, které jsou nyní deváté.

6) Mužstva z chvostu tabulky přeboru se utkají na půdě 11. Slavětína, kam přijede stále o záchranu bojující Peruc, která je dlouhodobě na posledním místě, ale ne bez šance na udržení. Během šesti kol lze získat ještě důležité body.

7) Blažim na 9. místě nastoupí proti předposlednímu Krásnému Dvoru, jenž konečně začal také dávat branky, což byla jeho největší slabina. Jistotu v soutěži však nemají ani domácí, vždyť na ně hosté ztrácejí jen pět bodů.

8) Mužstva ze středu tabulky hrají v Ročově, který má na 6. místě o 2 body více než 7. Chožov. Domácí, kteří mají doma pasivnější bilanci než z venku, patrně budou postrádat Drexlera, kterého po vyloučení patrně postihne disciplinární trest.

9) Lipenec po návratu potrestaných hříšníků do mužstva konečně získává body, což ho v krátké době posunulo z předposledního na 8. místo. Proti postupovému kandidátu Staňkovicím to však bude mít doma těžké. Pokud ovšem hosté nebudou hrát vlažně jako minule. Navíc jim patrně bude chybět vyloučený špílmachr Kubiska.

10) Před soutěží ambiciozní Petrohrad je nyní v poklidu na sedmém místě. Hostí stále ještě vedoucí Hlubany, které s posledních dvou kolech nečekaně ztratily pět bodů a jejich pozice lídra se silně zakymácela. Už nyní musejí spoléhat, že jejich pronásledovatel někde zaváhá, což sami již nemohou připustit.