Po již známých výsledcích I. kola zbývajících soutěží kraje i okresu tipujeme vybraná utkání II. kola Fortuna ligy čtenářů Deníku.

1) Žatec se ve IV. kole KP podruhé představí doma, odkud má jediné tři body. Rád by získal další, neboť hostí předposlední Střekov, který dosud nebodoval, protože se mu nedařilo střelecky. Domácí na 11. místě mají určité potíže se sestavou, ale měli by se s tím vyrovnat. Hrát však nebude Zlatohlávek, jemuž až po utkání skončí trest.

2) Překvapení soutěže, nováček FK Louny, vede tabulku bez ztráty bodu, a jinou alternativu než další vítězství doma nebere. Jeho soupeř Bezděkov je po výhře nad Žatcem 2:1 zatím na 12. místě.

3) Přes dobrou hru dostaly Blšany v neděli venku pět branek a jsou na 8. místě. Omlazený Proboštov je pátý a bude chtít prověřit i své páteční starší hostitele.

4) Oba soupeři na tomto řádku potěšili své fandy, protože vstoupili do soutěže výhrou venku. Dobroměřice ale mají stále dost velkou marodku, hosté ze Strupčic pak jednoho hráče základu v trestu.

5) Nováček Havran Kryry se přes těsnou prohru v Březně uvedl dobrou hrou s z loňským kandidátem postupu. Rád by ji zopakoval doma, ale s lepším výsledkem. Proti určitě bude zkušený Duchcov už proto, že soutěž začal domácí porážkou se Spořicemi.

6) Tuchořice s novými hráči představily svoji sílu plichtou v Černčicích. Čeká je druhé derby, když doma přivítají Lenešice. Jejich už chybějícícho střelce Zomera nahradili spoluhráči a v I. kole porazili Blažim.

7) Postoloprty po sestupu a odchodu kapitána Lokajíčka prohrály i v Meziboří. Šanci na první body tak budou mít doma s nováčkem Spořice B, který ale dokázal porazit Březeneckou Chomutov.

8) V souboji nováčků přivítá FK Kozly, který prohrál ve Vrbně 3:5, tým FK Staňkovice. Hostům sice odešli Rámeš ml, a Baloun, ale přišel J. Vyskočil, který se už uvedl bodovým gólem Chlumčanům.

9) Černochov začal pětigĺovou výhrou na půdě nováčka Dubany B a měl by si poradit i doma s dalším nováčkem Vrbno B.

10) Stále o postup bojující Žiželice se musejí obejít bez vyloučeného Musila v utkání s novým celkem Žatec C. Hosty s několika velmi zkušenými borci a také mladíčky v sestavě po snadném vítězství 6:0 na oslabenými Líšťany tak čeká první kvalitní prověrka.