1) Blšany se vracejí do hry o postup, po výhře ve Štětí jsou na 6. místě pouhé 3 body od druhých Lovosic. Hosté z LoKo Chomutov jsou devátí jen 3 body za domácími Chmelaři. Oba celky dostávají dost branek, úroda by mohl být i v pátek v Blšanech.

2) Dobroměřice jsou výsledkově na podzim jen stínem loňského mužstva. Protože už klesly až na předposlední místo, potřebují naplno bodovat. Hosté z Klášterce mají před nimi na 12. příčce stejně bodů i nastřílených branek, ale méně jich dostali. Před týdnem ukázali sílu remízou v Kryrech.

3) Postoloprty po sestupu už nabraly lepší směr a přestože nyní prohrály v Údlicích, jsou třetí, zatímco hosté z SKP Kadaň až na 10. příčce tabulky.

4) První derby víkendu se hraje v Libočanech, kde domácí Žatec B na 9. místě hostí zatím předposlední Lenešice. Body potřebují oba, domácí by uvítali pomoc z náhradníků áčka.

5) Druhé derby se hraje v neděli v Lounech, kde domácí béčko přivítá Černčice, které jsou na 11. místě. Na páté domácí, kterým mohou pomoci fluktuanti z A týmu (hraje už v sobotu dopoledne), se hosté často umí vytáhnout.

6) Tahákem v okresním fotbalu je derby vedoucích a dobře hrajících Cítolib, které přivítají nevypočitatelné Chlumčany. Za ně už může hrát A. Novák, ale v trestu zůstává L. Kincl mladší. Hosté jsou na pátém místě a budou čelit nejlepšímu útoku soutěže s králem střelců Zomerem.

7) Peruc před týdnem po první porážce v soutěži klesla na 7. místo a bude si chtít opět polepšit. Jenže hosté z Kozlů po slušné sérii mají jen o dva body méně a k tomu pohotového střelce G. Müllera.

8) Přestože osmé Vrbno B hraje doma, favoritem je tam Výškov A, který je na 4. místě a touží po návratu do okresního přeboru.

9) Překvapivě až na 9. místě je Lipenec, který letos nedává branky. Zatím jich vstřelil jen 13, zatímco hosté z Ročova přesně dvakrát tolik, což jim vynáší současné 4. místo. Nyní ale nemohou počítat se Štěpánkem, který je v trestu.

10) Soupeři na posledním řádku, kteří patřívají k ozdobám soutěže, nyní podávají pravé podzimní výkony, jednou zazáří, podruhé padnou. Proto je Lubenec až sedmý a Buškovice páté, když je mezi nim rozdíl jediného bodu.