Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Finále hrají Žatec a Louny

ŽATEC - Postup do finále Okresního poháru ČMFS nezvládli favorizovaní fotbalisté Postoloprt, které vyřadila rezerva Loun.

26.5.2007

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Archív

Okresní pohár ČMFS zná oba finalisty, kterými jsou Slavoj Žatec z 1.B třídy a FK Louny B z okresního přeboru. Rozhodlo se o tom ve dvou čtvrtečních semifinálových zápasech.

Žatec – Velká Černoc 2:0 (2:0)

Slavoj Žatec hostil v semifinále okresního poháru fotbalisty Velké Černoce. Zápas mezi týmem z 1.B třídy a třetí třídy poznamenalo úmorné vedro. Od začátku zápasu bylo jasné, že vyhraje tým s větší zásobou fyzických sil. První šanci zápasu si vypracovali fotbalisté Velké Černci až ve 12. minutě.

V prvním poločase hosté dlouho odolávali tlaku týmu z vyšší soutěže. Ten udeřil až ve 36. minutě. To se ve skrumáži před brankou nejlépe zorientoval Andrt a poslal míč hlavou do sítě. Na druhý gól nemuseli diváci dlouho čekat a opět u toho byl Andrt. Střelou z vápna orazítkoval břevno černocké brány a odražený balon do branky už pohodlně dopravil Trnka.

Po poločase se hrál z obou stran sterilní fotbal, většina fotbalistů už zjevně čekala na závěrečný hvizd rozhodčího. Pouze v 73. minutě střídající žatecký gólman Haštaba neudržel nastřelený centr a musel tak faulovat útočníka Černoci, který se ihned zmocnil volného balonu. Haštaba však svou chybu napravil a nařízenou penaltu chytil.

Trenér vítězů byl s výhrou spokojen. „Počasí ovládlo dnešní zápas. Horko hodně ovlivnilo kvalitu utkání. Vyhráli jsme, ale musíme se hlavně soustředit na derby s Podbořany,“ řekl ihned po zápase trenér žateckých fotbalistů Ivan Vořechovský, který dal v utkání šanci několika nadějným dorostencům. Branky: 36. Andrt, 42. Trnka. Rozhodčí Fraško, 80 diváků.

Louny B – Postoloprty 4:1 (2:1)

Vedoucí mužstvo okresního přeboru překvapilo dvakrát. Nejprve hosty tím, že se prakticky neposílilo hráči základní sestavy A týmu, a pak svým vítězstvím. Postoloprtští, hrající krajskou soutěž, byli favority.

Po vyrovnané dvacetiminutovce si už vytvořili převahu, která byla ve druhém poločase téměř drtivá. Domácím vyšla stoprocentně taktika s rychlými protiútoky. Zejména když hosté vrhli síly do ofenzivy ve snaze vyrovnat, měli Lounští rozhodující protiakce. Vedoucí gól Loun padl už v 10., kdy si naběhl před branku Jan Jantoš a zblízka překonal Postla.

Ve 37. sice vyrovnal Aleš Fridrich, ale ještě do přestávky poslal domácí znova do vedení Šefraný opět dorážkou. I když se hrálo na lounské polovině, utekli domácí a znova J. Jantoš zakončil na 3:1. Výhru jistil v 86. střídající Kalivoda střelou ze 25 metrů proti daleko vybíhajícímu brankáři. Další šanci domácích nevyužil Pšigrocký, který v 78. z neproměnil pokutový kop. Branky: 10. a 66. Jan Jantoš, 45. Šefraný, 86. Kalivoda – 37. A. Fridrich. Rozhodčí Teuber, ŽK 3:1, 50 diváků.

26.5.2007 VSTUP DO DISKUSE

Most v Blšanech bude zavřený do konce roku

70

ANKETA: Zavedli byste ve školách uniformy?

Muž nenastoupil do vězení, zadrželi ho v Chomutově

Chomutov, Lounsko - Policejní hlídka při kontrole zjistila, že muž by měl být ve výkonu trestu.

Vlakovou zastávku u Radonic zruší. Místo toho budou světla u cesty

Radonice - Nové osvětlení cesty mezi Pátkem a Radonicemi by mělo být hotové příští rok na jaře.

Šroubárna má dvě důležité výhry, vzdálila se bojům o udržení v první lize

Žatec - Národní házenkáři Žatce v nejvyšší soutěži přehráli Veselí i Krčín 17:15.