Začínáme! Konečně! Zimní fotbalová přestávka je minulostí, fanoušci nejpopulárnějšího sportu se opět těší do ochozů. Jako už tradičně se první přípravný turnaj v roce začíná hrát v Souši. Prestižního zimního klání a důležité přípravy před soutěžemi se letos účastní tři týmy z okresu Louny.

Apollo cup v Souši je jako každý rok i letos rozdělen do dvou výkonnostních skupin. Týmy z regionu všechny hrají v té vyšší, ve skupině Elite, jejímž hracím dnem je sobota.

Deset mužstev v prestižní skupině Elite

Deset týmu v Elite vstoupí do turnaje už 7. ledna. Celé klání, jež potrvá až do začátku března, otevře duel mezi domácí Souší a dorostem Mostu. Kromě těchto dvou týmů a zástupců okresu Louny (Žatec, Louny, Kryry) se ještě účastní Horní Jiřetín, L. Chomutov, Bílina, Tatran Kadaň a Strupčice.

Divizní nováček Žatec, který má Apollo cup ve své přípravě zařazen již tradičně, začíná 7. ledna od 14.30 hodin s Chomutovem. Slavoj v roce 2010 celý turnaj suverénně vyhrál, loni se mezi nejlepší tři týmy nedostal, problémy měl hlavně se sestavou. Nad tou zatím visí otazník i v letošním roce, tým se pravděpodobně bude oproti podzimu trochu měnit, kostra by nicméně měla zůstat stejná jako v divizi.Nejistý je start nejen na turnaji, ale i v sezoně, záložníka Zdeňka Svobody.

Nováček turnaje z Loun

Louny naopak jsou na turnaji nováčkem. Vlastní turnaj, které lounští funkcionáři každým rokem pořádali, se letos obejde bez „kvalitnějších“ mužstev, proto aspirant na přední umístění v krajském přeboru chce sehrát kvalitní turnaj v Souši. První duel sehrají lounští fotbalisté proti Strupčicím od 18.30 hodin.Kryry loni skončily v Apollo cupu druhé, rok předtím vyhrály méně prestižní skupinu Premium. Začínají také v sobotu od 12.30 hodin s Horním Jiřetínem.

V rámci Apollo cupu se jistě diváci těší i na několik okresních derby. První uvidí 28. ledna duel Žatec Louny. Osmnáctého února změří síly Louny s týmem Kryr a třetího března Kryry s Žatcem.

Derby utkání v rámci Apollo cupu:
28. ledna od 12.30 hodin: Slavoj Žatec - FK Louny
18. února od 14.30 hodin: FK Louny - Havran Kryry
3. března od 16.30 hodin: Havran Kryry - Slavoj Žatec


Třináctý ročník

Třináctého ročníku Apollo cupu se zúčastní také týmy ve skupině Premium. Ta má hrací dny v neděli a na rozdíl od let minulých nemá okres Louny zastoupení. Začíná se hrát v neděli 8. ledna a o prvenství se utkají týmy Kopist, Baníku Březenecká, Obrnic, Havraně, Lomu a Meziboří. Hraje se od 10.30, 12.30 a 14.30 hodin na umělé trávě v Souši. Vítěze turnaje budeme znát na počátku března, poslední kolo se hraje třetího.