Diváci, kteří ještě zůstali věrni blšanským fotbalistům a přišli i ve čtvrtečním chladném podvečeru podpořit svůj oblíbený klub v boji o první vítězství v divizi, byli i tentokrát hodně zklamaní. Nejen, že Chmelaři na tři body nedosáhli, ještě vysoko prohráli a hrou také nikterak neoslnili.

Spíše naopak, v závěru zápasu dokonce byly odevzdané Blšany rády, pokud se vůbec dostaly na polovinu soupeře a mohou jen děkovat výborně chytajícímu Klímovi, že výsledek nebyl ještě více krutý.

První šanci přitom měli domácí, Klinka zatáhl balon ve 14. minutě k vápnu, našel volného Kopeckého, ale ten vysoko přestřelil. Ve 26. ještě Klinka ohrozil golmana Víška v soupeřově brance, ale to bylo ze strany Chmelařů vše.

Ve 28. minutě byl za faul vyloučen Gruber, z přímého kopu sice branka nepadla, ale už o dvě minuty později zahráli obránci domácích rukou v pokutovém území a Budějský přestupek potrestal.

Ve druhém poločase rychle přišly chvilky agilního hostujícího Kavky. Šance domácích v té době držel jen Klíma. Nejprve s pomocí Siegla v roli stopera v 54. zlikvidoval jeho první velmi nadějnou šanci, pak v 55. Kavka nastřelil tyč. V 58. opět Klíma tváří v tvář Kavkovi uspěl. Klímovy spoluhráči ale nebrali varování vážně ani když v 69. nastřelil další tyč Kroh, a tak přišel v 70. trest. To už Kavka Klímu prostřelil.

Klíma byl prakticky neustále pod palbou, domácí nedokázali chvilku udržet balon na svých kopačkách. Na věchno ale osamocený brankář domácích nestačil. V 77. se z dálky prosadil Budějský, podruhé v zápase. V 89. minutě uzavřel účet utkání aktivní Kavka na 0:4. (hd)

Blšany – Vyšehrad 0:4 (0:1)


Branky: 30. a 77. Budějský (první z PK), 70. a 89. Kavka
Rozhodčí Štěrba, ŽK 3:1, ČK 1:0 (28. Gruber), 40 diváků

Sestava Blšan: Klíma – Kopecký (74. Matucha), Lancz, Siegl st., Gruber – Kryštof, Zinhasovič (82. Kalanin), Němec, Horváth – Klinka, Siegl ml. (86. Razím)