Diváky zahřál dvěma zásahy až Pikl

Žatec - Slavoj doma uhrál tři body, Litol odjela ze Slavoje s nepořízenou hlavně díky přesné mušce zkušeného ligisty.

14.11.2011 1

Utkání Žatce (v zeleném) proti týmu LitolFoto: Deník/Hynek Dlouhý

V tabulce nevýrazná Litol byla posledním divizním soupeřem, kterého letos představili svým fanouškům žatečtí fotbalisté. Loučení s podzimem ale na stadionu u Ohře nebylo nijak oslnivé, přesto tříbodové.

V mrazivém počasí se na fotbal nevydalo ani tolik diváků, jak bývá v Žatci zvykem a v úvodu duelu jakoby zamrzli i fotbalisté. A to obou týmů.Místo pohledných kombinací bylo k vidění spíše nepřesné nakopávání a Litol, papírově slabší celek, dokonce čas od času zatlačila Slavoj hluboko na jeho polovinu. Ve 13. minutě o sobě dali hosté vědět poprvé vážněji, jejich střela ale skončila těsně vedle branky domácího Švarce.

Fotbalisté Žatce se do zakončení nedostávali, upozornil na sebe až Klasna, bohužel ne fotbalově, když ve 30. minutě mohl být rád, že ho sudí Hudeček nevyloučil za velmi ostrý zákrok na hostujícho Tochukwa Mbacha. Nakonec se jen žlutilo.

Právě aktivní Mbach měl další šanci už o dvě minuty později, ale zakončoval nepřesně. Domácí fotbalisté za celý poločas Radhouského v brance Litole neohrozili.

Naštěstí pro domácí fandy Slavoj vstoupil dobře do druhé půle. Aleš Pikl prodal své bohaté zkušenosti z nejvyšší soutěže a díky důrazu otevřel skore utkání – 1:0.Jeho branka rozmrazila nejen fanoušky, ale i jeho spoluhráče, Macháčkova povedená střela z dálky ale našla jen připraveného golmana Litole.Už v 60. minutě se ale skore měnilo znovu a opět se radovali Žatečtí. Janáček zprava poslal podařený centr na úplně osamoceného Pikla, který si stačil ještě pohodlně zpracovat a zvýšil na 2:0.O dvě minuty později mohl Pikl oslavovat potřetí, ale jeho dorážku hlavou Radhouský zlikvidoval.

Fotbalisté Litole o sobě dali vědět až v 73. minutě. Nenápadně vypadající střela nakonec skončila jen na tyči. Poslední pohlednou akci utkání měl na svědomí domácí Klasna, jeho střelu ze 75. ale hostující brankář opět nepustil za svá záda.

Žatec je po výhře nad Litolí na šestém místě divizní tabulky, se stejným počtem bodů jako má pátý Vyšehrad. Jen jediný bod ztrácí Slavoj na třetí Vilémov, který má týden před koncem podzimu šestadvacet bodů.Tabulku vedou Jirny se sedmatřiceti body, Zápy mají dvaatřicet.

Slavoj se s podzimem definitivně rozloučí na půdě Meteoru Praha v neděli, duel začíná v 10.15 hodin.

Žatec – Litol 2:0 (0:0)

Branky: 51. a 60. Pikl

Rozhodčí Hudeček, ŽK 1:0, 200 diváků

Sestava Žatce: Švarc – Krejčík, Heinc, Bešík, Fiřt – Klasna (83. Paul), Janáček, Macháček, Sláma – Pikl (79. Lesniak), Jakubov

14.11.2011 VSTUP DO DISKUSE 1

Michaela Dolinová

Komedie Domácí@štěstí.ihned se bude hrát v Žatci až v únoru

Černý led v kopci může způsobit, že auta kloužou zcela neovladatelně.
AUTOMIX.CZ

Víte, co je černý led? Poradíme, jak ho poznat a jak se s ním vypořádat

V divadlech v Žatci a Lounech zazní Rybova Česká mše vánoční

Žatec, Louny – Diváci žateckého divadla uslyší v sobotu koncert v podání sólistů z Ústí nad Labem, Teplic a Prahy, orchestru a velkého pěveckého sboru. V Lounech v neděli zazpívá Vilémovský pěvecký sbor.

Pojištění dětí? Jde o nadstandard, důležitější je pojištění rodičů

Odpověď na otázku, zda se může vyplatit pojištění dítěte, dávají podle finančního poradce společnosti Partners Václava Valáška příklady z praxe. Dětské pojištění dává smysl především za podmínky pojištění vážných zdravotních komplikací, jako jsou trvalé následky úrazu nebo diagnóza závažného onemocnění.

Tipy na víkend: advent, koncerty, Betlémské světlo

Okres Louny - Podívejte se s námi, na jaké kulturní a společenské akce v okrese Louny se můžete vydat s rodinou či přáteli během nadcházejícího víkendu.