Prolomí konečně fotbalisté Slavoje Žatec jarní nemohoucnost na hřišti soupeřů? Tři zápasy a tři prohry je straší před výjezdem do tabulkově slabších Čelákovic. Slavoj je favoritem. Naopak pro Blšany, pokud by z druhých Záp přivezly body, by se jednalo o obrovské překvapení.

Žatec hraje s Čelákovicemi už dnes, v sotobu 28. dubna od 10.15 hodin. Na podzim doma Slavoj prohrál 0:1, a tak má soupeři co oplácet. Na jaře se ale fotbalistům Slavoje venku nedaří. Nejprve prohráli v Neratovicích (2:5), pak s týmem Jiren (2:4) a naposledy v Brozanech (0:2).

Šestý Slavoj se určitě proti třináctému celku tabulky bude snažit nelichotivou jarní statistiku zlepšit. Čelákovice na jaře zatím jen jednou vyhrály v úvodním střetnutí s Přední Kopaninou, jednou remizovaly a pětkrát prohrály, včetně hrozivého výsledku 0:10 s týmem Jiren.

Žatečtí fotbalisté na jaře sice venku třikrát prohráli, doma jsou ale stoprocentní, už čtyřikrát slavili tři body (včetně kontumace zápasu s týmem Blšan). V zatím posledních duelech Čelákovice remizovaly s celkem Brozan, který dokázal Žatec porazit, a Slavoj vyhrál doma nad rezervou Teplic 2:0.

Chmelaři v neděli v Zápech

Zatímco Slavoj je v duelu favoritem, druhý účastník fotbalové divize z regionu, celek Blšan, je jasným outsiderem. Chmelaři jedou v neděli na půdu druhých Záp, výkop je v 17 hodin. Zápy mají v tabulce již devětačtyřicet bodů, Blšany pouhopouhých šest.

Zápy na jaře sice dvě poslední jarní utkání „jen" zremizovaly, předtím ale čtyřikrát vyhrály a jedinkrát byly poraženy, navíc jen prvním celkem Jiren.

Blšany sice na jaře slavily svou první výhru v ročníku v devatenáctém kole, ale jen proti předposlednímu Českému Dubu. Jinak šestkrát prohrály, naposledy doma se Souší (1:3). Dvě z proher jsou díky kontumacím, které Chmelaři nasbírali v úvodu jara, když jich nebylo dost, aby mohli odehrát divizní fotbalový zápas.

Fotbalová tabulka